آتش سوزی گسترده در دو جزیره گردشگری اسپانیا و یونان ، هشدار مسافرتی و تخلیه هتل ها ، صدها نفر فرار کردند

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، آتش گسترده ای یکی از مجموعه جزایر قناری واقع در اسپانیا را فراگرفت و صدها نفر را فراری داد.

آتش سوزی گسترده در دو جزیره گردشگری اسپانیا و یونان ، هشدار مسافرتی و تخلیه هتل ها ، صدها نفر فرار کردند

خبرنگاران: به دنبال آتش سوزی مهیب در جزیره تفریحی گران کاناری یکی از جزایر مجموعه جزایر قناری در اسپانیا، صدها نفر از ساکنان این جزیره معروف مجبور به تخلیه محل های سکونت خود شدند.

نظامیان به منظور یاری به آتش نشانان برای مهار آتش سوزی مهیب در یکی از کوه های بزرگ گران کاناری به منطقه اعزام شده اند.

آتش سوزی فوق در حال حاضر، 900 هکتار از منطقه آرتنارا حدود 20 مایلی از لاس پالماس را در برگرفته است و بالگردهایی برای پاشیدن آب به منطقه حادثه فرستاده شده است.

طبق گزارش های اولیه، گمان می رفت که آتش تحت کنترل درآمده است اما نیمه شب گذشته، مجدداً شعله های آتش زبانه کشید و منطقه گسترده ای را فرا گرفت.

رئیس آتش نشانی منطقه گران کاناری در یک پیغام توییتری در این خصوص نوشت: ما به شدت درگیر هستیم و به کوشش ها ادامه می دهیم و برای جزیره خود مبارزه می کنیم.

همچنین دامنه آتش سوزی در یونان درحال گسترش است تا جایی که یک کمپ گردشگران و منازل مسکونی اطراف آن در جزیره الافونیسوس در جنوب این کشور تخلیه شده است. 90 مامور آتش نشان کوشش کردند آتش را با یاری چند فروند هواپیما و بالگرد مهار نمایند.

آتش سوزی یونان باعث سراسیمگی شده به طوری که تعدادی هتل در مکان های پرخطر تخلیه و هشدار مسافرتی در این کشور صادر شده است.

آتش سوزی کنونی در یونان دومین آتش سوزی مرگبار در قرن بیست و یکم پس از حادثه سال 2009 در استرالیا است که در جریان آن 180 نفر کشته شدند.

منبع: چمدان
انتشار: 22 مرداد 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 172

به "آتش سوزی گسترده در دو جزیره گردشگری اسپانیا و یونان ، هشدار مسافرتی و تخلیه هتل ها ، صدها نفر فرار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی گسترده در دو جزیره گردشگری اسپانیا و یونان ، هشدار مسافرتی و تخلیه هتل ها ، صدها نفر فرار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید