احتمال سقوط دولت انگلیس با تعلیق مجلس آن چقدر است؟

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: تصمیم نخست وزیر انگلیس برای تعلیق مجلس این کشور، دولت بوریس جانسون را با احتمال سقوط روبرو نموده است

احتمال سقوط دولت انگلیس با تعلیق مجلس آن چقدر است؟

مینه حربلو خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در لندن گفت: آیا برگزیت به دولت محافظه کاران در انگلیس سرانجام خواهد داد؟ این سوال پس از آن مطرح شد که روت دیویدسون رهبر حزب محافظه کار در اسکاتلند یک روز پس از تصمیم بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس برای تعلیق کار مجلس به مدت حدود 5 هفته، استعفا کرد. او هوادار باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپاست.

استعفای دیویدسون سیلی دیگری بر صورت بوریس جانسون محسوب می گردد که تعلیق مجلس را فرصتی برای عملی کردن برنامه های داخلی می داند که آن را جسورانه و بلندپروازانه توصیف کرد. این در حالی است که احزاب مخالف و حتی بعضی اعضای حزب محافظه کار این اقدام را مخدوش کردن حاکمیت مجلس و نقض آشکار قانون اساسی انگلیس توصیف کردند. این تحولات در حالی رخ می دهد که بعضی نمایندگان حزب محافظه کار برای شورش علیه دولت جانسون و همکاری با مخالفان برای دادن رای عدم اعتماد به آن، اعلام آمادگی کردند.

جیکوب ریس موگ وزیر امور مجلس انگلیس به الجزیره گفت:اگر چنین اقدامی رخ دهد، سپس خواهیم دید که چه خواهد شد. این موضوع بستگی به آن دارد که آیا آنها خواستار تغییر دولت هستند؟ اگر احزاب مخالف خواستار رای گیری در این باره در هفته آینده باشند، مجلس زمانی را برای آن معین خواهد نمود. این عرفی است که باید به آن پایبند باشیم.

بوریس جانسون اصرار دارد که انگلیس از اتحادیه اروپا در سی و یکم اکتبر چه با توافق و چه بدون توافق با این اتحادیه، خارج خواهد شد. جانسون می گوید می خواهد به این بن بست سیاسی که انگلیس از زمان همه پرسی برگزیت در سال 2016 در آن قرار گرفته است، سرانجام دهد. مخالفان برگزیت در سطح مردمی و سیاسی، به کوشش های خود ادامه می دهند تا تضمین نمایند که انگلیس بدون توافق با اتحادیه اروپا، از این اتحادیه خارج نگردد. آنها حتی به دنبال لغو کامل برگزیت هستند.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 214

به "احتمال سقوط دولت انگلیس با تعلیق مجلس آن چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سقوط دولت انگلیس با تعلیق مجلس آن چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید