اخبار سیاسی

گسترش همکاری های ایران و انگلیس در زمینه های فرهنگی و گردشگری

در دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سفیر بریتانیا در تهران بر گسترش همکاری ها در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی تاکید شد.

30 شهریور 1398

مقام های انگلیس از ماه آینده در جلسات اتحادیه اروپا شرکت نمی نمایند

دولت انگلیس در بیانیه ای روز سه شنبه از مقام های این کشور خواست از ماه آینده میلادی از حضور در بخش اعظم جلسات اتحادیه اروپا خودداری نمایند.

30 شهریور 1398

ادامه تنش انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت

در حالی که بریتانیا نسبت به دستیابی به توافق برگزیت با اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرده است ولی ایرلند دستیابی به توافق نهایی را دور از دسترس ارزیابی کرده است.

30 شهریور 1398

صندلی ملکه انگلیس لرزان شد، نقش الیزابت درحال تغییر است

خبرنگاران نوشت: شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارشی بیان کرد بحران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برکسیت) نقش ملکه این کشور را تغییر می دهد.

28 شهریور 1398

بازگشت خدمه نفتکش انگلیسی به کشورهایشان، آدریان دریا ایرانی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد با بیان اینکه کشتی انگلیسی در لنگرگاه بندر عباس همچنان در توقیف جمهوری اسلامی ایران است، گفت: مرجع قضایی در حال رسیدگی به وضعیت کشتی انگلیسی توقیف شده است و هر زمان که مرجع قضایی تصمیمی بگیرد...

28 شهریور 1398

مخالفت احزاب سیاسی انگلیس با درخواست جانسون برای برگزاری انتخابات

به گزارش خبرگزالری مهر به نقل از اسپوتنیک، احزاب سیاسی مخالف دولت انگلیس از جمله حزب کارگر، لیبرال دموکرات و… امروز آدینه بعد از نشست مشترک خود با درخواست بوریس جانسون برای برگزاری انتخابات زودهنگام مخالفت کردند.

27 شهریور 1398

گفتگوی تلفنی ظریف و وزیر خارجه انگلیس

وزرای خارجه ایران و انگلیس روز سه شنبه به صورت تلفنی با یکدیگر در مورد آخرین تحولات روابط دوجانبه، برجام و مسائل منطقه تبادل نظر کردند.

27 شهریور 1398

وزیر دفاع سابق انگلیس: برجام مرده و لندن هم باید از آن خارج گردد

وزیر دفاع سابق انگلیس از دولت کشورش خواسته از آمریکا پیروی نموده و از توافق هسته ای با ایران خارج گردد.

27 شهریور 1398

تصویب طرح مجلس انگلیس برای کنترل روند برگزیت

به گزارش خبرنگاران، نمایندگان مجلس انگلیس به طرحی رأی دادند که خواهان واگذاری کنترل روند برگزیت به نهاد قانونگذار در انگلیس است.

25 شهریور 1398

مجلس انگلیس تعلیق شد

ایسنا نوشت: مجلس انگلیس پس از تایید طرح منع بریگزیت بدون توافق، دستور به دولت برای افشای ارتباطات محرمانه اش درباره طرح بریگزیت و رد طرح بوریس جانسون برای برگزاری انتخابات زودهنگام، وارد تعلیق پنج هفته ای خود شد.

24 شهریور 1398

درخواست واشنگتن از لندن برای بازپس گیری داعشی های انگلیسی

وزیر دفاع آمریکا در سفر به لندن از دولت انگلیس درخواست کرد برای جلوگیری از ظهور مجدد داعش در خاورمیانه، زندانیان داعشی دارای تابعیت بریتانیایی را تحویل بگیرد.

24 شهریور 1398

حمایت از جانسون، گریبان گیر ملکه انگلیس شد، علیه الیزابت تظاهرات می گردد؟

خبرنگاران نوشت: گروهی چپ گرا در انگلیس خواهان برگزاری تظاهرات علیه ملکه الیزابت در پی تصمیم جنجال برانگیز او در تعلیق مجلس شد.

24 شهریور 1398

مجلس انگلیس به طرح جانسون برای انتخابات زودهنگام رأی منفی داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بوریس جانسون در رأی گیری روز چهارشنبه نتوانست آرای موافق قانونگذاران را برای پیشبرد طرح پیشنهادی خود- برگزاری انتخابات زودهنگام- بدست آورد.

21 شهریور 1398

راه های مقابله با جانسون، احتمال برگزاری انتخابات در انگلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، مخالفان دولت انگلیس برای متوقف کردن بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس، در زمان باقی مانده از فعالیت مجلس تا پیش از تاریخ برگزیت سه گزینه پیش رو خواهند داشت.

21 شهریور 1398

رایزنی حزب کارگر انگلیس با سایر احزاب مخالف درباره برگزیت

حزب کارگر انگلیس می گوید مذاکرات و رایزنی های مثبتی را با سایر احزاب مخالف درباره برگزیت داشته است.

20 شهریور 1398

نمایندگان محافظه کار انگلیس تهدید شدند

شبکه اسکای نیوز از تهدید نمایندگان محافظه کار انگلیس در صورت کوشش برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق خبر داده است.

20 شهریور 1398

احتمال تعلیق مجلس انگلیس و تحقق برگزیت قوت گرفت

ایرنا نوشت: رسانه های انگلیس روز چهارشنبه گزارش داد که نخست وزیر این کشور میخواهد تا پیش از مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مجلس را تعلیق کند تا قانون گذاران فرصت جلوگیری از برگزیت بی توافق را نداشته باشند.

17 شهریور 1398

فرانسه: انگلیس دولت زیر دست آمریکا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، همزمان با سفر بوریس جانسون، نخست وزیر انگیس به فرانسه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه پیش از دیدار با بوریس جانسون، هشدار داد که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا ممکن است این کشور را به شریک زیر دست آمریکا...

17 شهریور 1398

دیپلمات انگلیسی: عجیب نیست که ایران خواسته های آمریکا را نمی پذیرد

سفیر سابق انگلیس در ایران با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تغییر ماهیت نظام ایران است، تأکید کرد نپذیرفتن خواسته های آمریکا از سوی ایران مسئله عجیبی نیست.

17 شهریور 1398

وزیرخارجه انگلیس خواهان بازگشت برجام به روال عادی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس در جریان نشست روز آدینه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند اعلام نمود که توافق هسته ای با ایران ضروری است تا به روال عادی خود بازگردد.

16 شهریور 1398
تعداد: (105)