بازار کار انگلیس در بهترین شرایط 45 سال اخیر

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، با این حال هنوز بسیاری از کارکنان نگران اند که شرایط کاری آن ها با توجه به کاهش احتمالی رشد مالی انگلیس بدتر گردد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس خواستار داشتن روابطی مشابه کانادا با اتحادیه اروپا شده است اما مسئولان اتحادیه اروپا تا به امروز نسبت به چنین درخواستی از خود تمایل نشان نداده اند.

بازار کار انگلیس در بهترین شرایط 45 سال اخیر

نرخ بیکاری انگلیس تا انتها اکتبر در سطح کم سابقه 3.8 درصد باقی ماند.

به گزارش ایسنا، مرکز آمار انگلیس اظهار داشت که شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به دسامبر با 13 هزار نفر کاهش به یک میلیون و 280 هزار نفر رسید، اما نرخ بیکاری کماکان بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح 3.8 درصدی باقی مانده است که کمترین نرخ بیکاری این کشور در 45 سال اخیر محسوب می گردد. با این حال در مقایسه با اکتبر سال قبل نرخ بیکاری در دومین اقتصاد بزرگ اروپا 0.3 درصد کمتر شده است.

طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 336هزار نفر بیشتر شده و به 32 میلیون و 930 هزار نفر رسیده است. شمار کسانی که خارج از بازار کار بوده اند 73 هزار نفر کمتر شده و به یک میلیون و 290 هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 76.2 درصد افزایش پیدا نموده است.

عملکرد بسیار خوب بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که رشد مالی این کشور در سه ماهه انتهای سال به یکی از پایین ترین سطوح خود در طول یک دهه اخیر رسیده است، خبر بسیار خوبی برای حزب حاکم محافظه کار محسوب می گردد که اکنون باید بر معین تکلیف مساله برگزیت تمرکز کند. با این حال هنوز بسیاری از کارکنان نگران اند که شرایط کاری آن ها با توجه به کاهش احتمالی رشد مالی انگلیس بدتر گردد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس خواستار داشتن روابطی مشابه کانادا با اتحادیه اروپا شده است اما مسئولان اتحادیه اروپا تا به امروز نسبت به چنین درخواستی از خود تمایل نشان نداده اند.

ساموئل تومبز - کارشناس مسائل مالی در موسسه پانتئون مکرو اکونومیکس- گفت: با توجه به داده های اخیر احتمال بسیار کمی برای تغییر نرخ بهره در آینده ای نزدیک وجود دارد.

متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 6.95 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اسفند 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 370

به "بازار کار انگلیس در بهترین شرایط 45 سال اخیر" امتیاز دهید

3 کاربر به "بازار کار انگلیس در بهترین شرایط 45 سال اخیر" امتیاز داده اند | 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار کار انگلیس در بهترین شرایط 45 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید