واکنش انگلیس به شروع گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، وزیر امور خارجه انگلیس بدون اشاره به عهدشکنی غربی ها در عمل به تعهدات خود، اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران را به زعم خود اقدامی تهدیدآمیز خواند.

واکنش انگلیس به شروع گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس شامگاه سه شنبه کاهش مجدد تعهدات هسته ای ایران را تهدیدی برای امنیت ملی کشورش خواند.

دومینیک راب در واکنش به تصمیم ایران برای اجرای چهارمین مرحله از کاهش تعهدات هسته ای خود ذیل برجام اعلام نمود: اقدام اخیر ایران تخلف آشکار از توافق هسته ای [برجام] است و تهدید برای امنیت ملی ما محسوب می گردد.

انگلیس و دیگر طرف های اروپایی برجام در حالی ایران طی ماههای اخیر ایران را به دلیل کاهش تعهداتش ذیل برجام سرزنش نموده و پس از هر گام ایران در کاهش تعهداتش خواهان پرهیز از برداشتن گام های بعدی شده اند که پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم های یکجانبه این کشور علیه ایران، طرف های اروپایی برجام از جمله فرانسه تنها به دادن وعده و وعید اکتفا نموده و گام محسوسی در راستای تأمین منافع مشروع ایران طبق برجام برنداشته اند.

ایران که پیش از این در پاسخ به بدعهدی طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده، امروز سه شنبه 14 آبان رسماً از شروع گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته ای فردو اطلاع داد تا بدین ترتیب گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای خود را شروع کند.

مقامات ایرانی بارها تأکید نموده اند که جمهوری اسلامی ایران حاضر به اجرای یکجانبه برجام نیست و تا زمانی که طرف های دیگر برجام به تعهداتشان عمل نکنند، روند کاهش تعهدات هسته ای خود را به صورت مرحله به مرحله ادامه خواهد داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 15 آبان 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 334

به "واکنش انگلیس به شروع گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش انگلیس به شروع گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید