ایران مهرماه میزبان آثار موزه الیکانته اسپانیاست

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، گزیده ای از آثار موزه باستان شناسی الیکانته با نمایش بیش از 280 اثرتاریخی و فرهنگی در اوایل مهرماه امسال در موزه ملی ایران گشایش می یابد.

ایران مهرماه میزبان آثار موزه الیکانته اسپانیاست

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، به دنبال برگزاری نمایشگاه ایران: مهد تمدن در موزه باستان شناسی الیکانته در اسپانیا و توافق های به عمل آمده مبنی بر نمایش متقابل آثار این موزه در ایران، جوزپ آلبرت کورتس گاریدو مدیر موزه باستان شناسی الیکانته به همراه جورج آگاتانجلو سولر دیاز مسؤول نمایشگاه های این موزه و استاد دانشگاه الیکانته به ایران سفر نموده و با مدیر موزه ملی ایران دیدار کردند.

در این دیدار طی جلسه ای دو طرف همراه با چند تن از کارشناسان موزه ملی ایران، به بحث و گفتگو درباره نحوه برگزاری نمایشگاه مشترک و مقدمات اجرایی آن پرداختند.

میهمانان موزه باستان شناسی آلیکانته ضمن بازدید از محل برگزاری نمایشگاه آینده به آنالیز ظرفیت ها و امکانات موزه ملی ایران در برپایی نمایشگاه، طراحی فضای داخلی، طرح محتوایی، کاتالوگ و… پرداختند.

جبرئیل نوکنده با ابراز خرسندی از شروع اقدامات اجرایی در مورد برگزاری نمایشگاه اسپانیا در تهران گفت: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده و توافق طرفین نمایشگاه میراث باستان شناسی شرق اسپانیا: گزیده ای از موزه باستان شناسی الیکانته با نمایش بیش از 280 اثرتاریخی- فرهنگی در اوایل مهرماه امسال در موزه ملی ایران گشایش خواهد یافت.

گروه اسپانیایی علاوه بر ملاقات هایی با مدیر موزه ملی ایران، در جلسات مشترک با حضور محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، محمد رضا کارگر رئیس کل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی فرهنگی، سید علی پاکدامن مدیر کل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه، ادواردو لوپز بوسکتس سفیر پادشاهی اسپانیا شرکت نموده و در خلال این دیدارها تیم اسپانیا گزارشی از وضعیت نمایشگاه ایران: مهد تمدن ارائه داد و علت موفقیت این نمایشگاه را براساس میزان استقبال و آمار بالای 60 هزار نفر بازدید کننده در مقایسه با زمان مشابه سایر نمایشگاهای موقت خود ارزیابی کردند.

در ادامه به منظور گسترش سطح روابط فرهنگی دو موزه سرفصل های پژوهشی مشترک، نمایشگاه های آینده و… از سوی طرفین مطرح شد. در این سفر کاری، گروه اسپانیایی علاوه بر موزه ملی ایران از مجموعه های فرهنگی تاریخی نیاوران، گلستان، بازار تهران و میدان مشق بازدید کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 88

به "ایران مهرماه میزبان آثار موزه الیکانته اسپانیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران مهرماه میزبان آثار موزه الیکانته اسپانیاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید