تهدید دوترته علیه کانادا ، زباله های خود را پس بگیرد و گرنه در ساحلتان می ریزم

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین تهدید کرد در صورتی که کانادا طی یک هفته آینده ده ها تن زباله متعلق به این کشور را پس نگیرد آنها را در سواحل کانادا رها خواهد نمود.

تهدید دوترته علیه کانادا ، زباله های خود را پس بگیرد و گرنه در ساحلتان می ریزم

به گزارش یورونیوز، به گفته رئیس جمهوری فیلیپین در صورتی که این زباله ها طی یک هفته از مانیل جمع آوری نشوند وی به کانادا اعلام جنگ خواهد نمود. زباله های مورد اشاره رودریگو دوترته طی سالهای گذشته از کانادا به فیلیپین فرستاده شده بودند.

سالوادور پانلو، سخنگوی رئیس جمهوری فیلیپین در مورد تهدید اخیر او خطاب به مقامات کانادا گفت: در صورتی که [زباله ها] را پس نگیرید آنها را به سواحل تان پس خواهیم فرستاد. همانطور که رئیس جمهوری گفت آنها را در سواحل شما رها می کنیم. این [تهدید] واقعی است. او [رودریگو دوترته] عصبانی است.

وی با این حال تاکید نمود که اظهارنظر رئیس جمهوری فیلیپین در مورد ریختن زباله ها در سواحل کانادا و اعلام جنگ به این کشور در معنای واقعی خود به کار نرفته و برای تاکید بر اهمیت موضوع بیان شده است.

کانادا از سال 2013 تا 2014 میلادی بیش از 100 کانتینر حاوی زباله های پلاستیکی، روزنامه و پوشک استفاده شده را به فیلیپین منتقل کرد.

مقامات کانادا اعلام نموده اند که این زباله ها به اشتباه از سوی شرکت خصوصی مسئول جابه جایی آنها، پلاستیک های قابل بازیافت اعلام شده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 22

به "تهدید دوترته علیه کانادا ، زباله های خود را پس بگیرد و گرنه در ساحلتان می ریزم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید دوترته علیه کانادا ، زباله های خود را پس بگیرد و گرنه در ساحلتان می ریزم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید