جَنگ زباله بین مانیل و اتاوا آغاز شد

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، فیلیپین حجم زیادی از زباله هایی که گفته می شود به طور غیرقانونی توسط کانادا تحت عنوان پلاستیک های بازیافتی به این کشور منتقل شده بود، برمی گرداند.

جَنگ زباله بین مانیل و اتاوا آغاز شد

به گزارش خبرنگاران، مانیل همچنین کشورهای دیگر غربی را برای تخلیه زباله های خود در این کشور مورد انتقاد قرار داده است.

کشورهای آسیای جنوب شرقی مدت هاست که مقصد اصلی زباله های کشورهای غربی هستند. اما اخیرا برخی از این کشورها مقابل این حرکت ایستاده اند و این زباله ها را پس می فرستند.

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین کسی است که این عملیات را هدایت می کند. او اخیرا 69 مخزن پر از زباله را که گفته می شود از سال 2013 به این کشور به طور غیرقانونی منتقل شده بودند، به سمت کانادا پس فرستاد.

وی ماه پیش تهدید کرده بود در صورتی که این زباله ها طی یک هفته از مانیل جمع آوری نشوند وی به کانادا اعلام جنگ خواهد کرد.

هفته گذشته این موضوع باعث شد تا مانیل به سفیر کانادا یادآوری کند که مهلت این کشور برای جمع آوری زباله هایش در 15 مه به پایان رسیده است.

به گزارش یورونیوز، لورال سندووال خبرنگار ساکن مانیل در این باره گفت: زباله های کانادایی شامل پوشک ، روزنامه و موارد دیگر است که اداره بهداشت فیلیپین آن ها را به عنوان ضایعات خطرناک دسته بندی کرده است.

در سال های 1988 تا 2018 میلادی، چین 168 میلیون تن ضایعات پلاستیکی از 10 ارسال کننده اصلی از جمله ایالات متحده آمریکا، ژاپن و بریتانیا دریافت کرده است. اما در نهایت چین تصمیم گرفت ورود این ضایعات را به کشورش ممنوع کند بنابراین کشورهای غربی به دنبال پیدا کردن گزینه های دیگر بودند.

یکی از کشورهای مقصد جایگزین چین، مالزی بود که باعث شد تا ده ها کارخانه بازیافتی که برخی از آن بدون مجوز بودند، در این کشور ایجاد شود. اما اخیرا این کشور هم اعلام کرده است 3 هزار تن از زباله های ارسالی را برگردانده است.

بنابر این گزارش وزیر انرژی و محیط زیست مالزی هم اخیرا اعلام کرده است که این وضعیت نیاز به تغییر دارد.

وی می گوید: شهروندان انگلیس بر این باورند که زباله ها برای بازیافت فرستاده شده درحالیکه این زباله ها در کشور ما تلنبار شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 91

به "جَنگ زباله بین مانیل و اتاوا آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جَنگ زباله بین مانیل و اتاوا آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید