حسنی پور: هیچ کشوری مانند ایران برای کسب سهمیه المپیک رقابت داخلی ندارد، نبود کادرفنی در کانادا به چشم آمد

سعید حسنی پور، مربی تیم ملی کاراته کشورمان گفت: در حال حاضر هیچ تیمی مانند تیم ملی کاراته ایران برای کسب سهمیه المپیک رقابت داخلی ندارد.

حسنی پور: هیچ کشوری مانند ایران برای کسب سهمیه المپیک رقابت داخلی ندارد، نبود کادرفنی در کانادا به چشم آمد

سعید حسنی پور در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد سه ملی پوش کاراته ایران در مسابقات کاراته وان کانادا گفت: همان طور که می دانید این سه ملی پوش بدون حضور مربی در کانادا حاضر شدند و از اعضای کادرفنی هیچ کس آنها را همراهی نکرد. به خاطر دور بودن جهت، سختی دریافت ویزا کانادا و شرایط مالی فدراسیون کاراته، تیم ملی برای حضور در این مسابقات هیچ برنامه ای نداشت.

وی توضیح داد: البته قرار است در مسابقات آینده کاراته و همچنین مسابقات قهرمانی آسیایی با تیم کامل و قوی حضور داشته باشیم. در چهار کاراته وان اخیر نیز عملکرد بچه ها بسیار خوب بوده است و در کانادا نیز با وجود غیبت کادرفنی عملکرد بچه ها قابل قبول بود. سجاد گنج زاده و بهمن عسگری در دیدار نیمه نهایی این مسابقات با نتیجه یک بر صفرمغلوب رقبای خود شدند و حتی در دیدار سجاد مقابل کاراته کای ترکیه، داوران به بازیکن ما کم لطفی کردند.

مربی تیم ملی کاراته همچنین تأکید کرد: قطعاً اگر شهرام هروی یا یکی از اعضای کادرفنی در کنار بچه ها حضور داشتند، نتیجه بهتری را در کانادا کسب می کردیم. این بچه ها در این مسابقات به تنهایی حضور داشتند و خیلی از کارهایی را که کادرفنی برای آمادگی آنها انجام می داد، خودشان می کردند. نبود کادرفنی در مسابقات به چشم آمد، اما با این وجود بچه ها تمام سعی و کوشش خود را برای پیروزیت انجام دادند.

حسنی پور درباره عملکرد کاراته ایران در مسابقات کسب سهمیه المپیک و کاراته وان های اخیر بیان کرد: در حال حاضر کاراته ایران به حدی رسیده است که بین ملی پوشان خودمان برای کسب سهمیه المپیک رقابت است و هیچ تیمی شرایطی مانند تیم ملی ایران ندارد. در اوزان 75- و 75+ ایمان دارم که سهمیه المپیک را کسب خواهیم کرد و این رقابت بین بچه های ایرانی برای کسب سهمیه خواهد بود. هیچ کشوری مانند ایران دو یا سه بازیکن مدعی برای کسب سهمیه المپیک ندارد و این نکته مثبتی برای کاراته ایران است.

وی در سرانجام بیان کرد: در حال حاضر تیم ملی کاراته آرامش خوبی دارد و در حال پیگیری تمرینات هستیم تا در مسابقات قهرمانی آسیا پرقدرت ظاهر شویم. در خبرها شنیدم که ژاپن در کومیته تیمی با تیم اصلی نمی آید، اما بازیکن آنها خیلی به تیم اصلی نزدیک هستند. نباید از قدرت های دیگر آسیا غافل شویم. سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا دیدیم که این تیم با مربی مصری خود چه پیشرفت خوبی داشته است. قزاقستان در کاراته وان کانادا پیروز به کسب دو مدال طلا و پنج مدال برنز شده است که نشان از سرمایه گذاری خوب این کشور دارد و با توجه به این شرایط ما باید در آسیا پرقدرت ظاهر شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 71

به "حسنی پور: هیچ کشوری مانند ایران برای کسب سهمیه المپیک رقابت داخلی ندارد، نبود کادرفنی در کانادا به چشم آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسنی پور: هیچ کشوری مانند ایران برای کسب سهمیه المپیک رقابت داخلی ندارد، نبود کادرفنی در کانادا به چشم آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید