سفر هیأت انگلیسی به ایران برای تکمیل فرآیند مدرن سازی راکتور اراک

سفیر ایران در لندن از سفر هیأتی از متخصصان هسته ای انگلیس به ایران برای تکمیل فرآیند مدرن سازی راکتور اراک اطلاع داد.

سفر هیأت انگلیسی به ایران برای تکمیل فرآیند مدرن سازی راکتور اراک

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن امروز (دوشنبه) در صفحه توئیترش از سفر هیأتی از متخصصان هسته ای انگلیس به ایران اطلاع داد و نوشت: هیأتی از متخصصان هسته ای انگلیسی برای تکمیل فرآیند مدرن سازی رکتور اراک که بر اساس مقررات برجام صورت می گیرد به تهران عزیمت نموده اند.

وی اضافه کرد: گروه کاری مدرن سازی رآکتور اراک علاوه بر ایران، با عضویت آمریکا و چین برگزار می شد که بعد از خروج آمریکا از برجام، با عضویت چین و انگلیس برگزار می گردد.

به گزارش فارس، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی اخیرا در اظهاراتی گفت که حداکثر تا سه هفته آینده قسمت ثانویه رآکتور آب سنگین اراک راه اندازی می گردد و اضافه کرد: بخش عمده آب سنگین اراک در قسمت ثانویه است. دوستان در 4 سال گذشته قسمت ثانویه را به جایی رساندند که تا سه هفته آینده رونمایی خواهیم کرد و ماشین ناقص جابه جایی سوخت نیز کامل شده و تا سه هفته آینده نصب می گردد.

رئیس سازمان انرژی اتمی اوایل مهر ماه نیز با اشاره به بازطراحی مفهومی، پایه و تفصیلی راکتور آب سنگین اراک توسط متخصصان ایرانی و ارزیابی علمی و تأیید از سوی متخصصان چینی، آمریکایی و سپس انگلیسی گفته بود: انشاء الله در دو سه ماه آینده خبر خوبی در مورد این پروژه اعلام می گردد و اقدامات خوبی را شاهد خواهیم بود. این راکتور از نظر طراحی، اعتبار جهانی دارد. امیدواریم روزی بتوانیم اسناد علمی درباره فعالیت های اجرا شده در این پروژه را در معرض رأی و قضاوت متخصصان و افکار عمومی قرار بدهیم.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 22 مهر 1398 شناسه مطلب: 302

به "سفر هیأت انگلیسی به ایران برای تکمیل فرآیند مدرن سازی راکتور اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هیأت انگلیسی به ایران برای تکمیل فرآیند مدرن سازی راکتور اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید