افزایش آتش سوزی های طبیعی با تداوم موج گرما در اسپانیا

مقامات اسپانیا امروز (شنبه) درست پس از آن که آتش نشانان توانستند آتش سوزی طبیعی که به مدت 72 ساعت ادامه داشت را مهار نمایند، از وقوع آتش سوزی های طبیعی بیشتر در این کشور به دنبال تداوم موج گرمای شدید اروپا خبر دادند.

افزایش آتش سوزی های طبیعی با تداوم موج گرما در اسپانیا

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اعلام خدمات اضطراری اسپانیا آتش سوزی که عصر آدینه در شهر مرکزی آلمرکس شروع شد منجر به سوختن دست کم 1600 هکتار از زمین های این شهر شده و با عبور از منطقه مادرید سکنه یک روستا را مجبور به تخلیه کرد.

همچنین طبق اعلام دولت منطقه ای، وقوع آتش سوزی دیگری در شهر تولدو در حدود 60 کیلومتر دورتر از آتش سوزی قبلی باعث تخلیه 22 نفر از ساکنان این شهر شده چرا که بالگردهای آتش نشانی در کوشش برای مهار آتش به صورت هوایی به یاری آتش نشانان این منطقه رفته اند.

در همین حال یک آتش سوزی بزرگ دیگر در منطقه کاتالونیا در نهایت مهار شده و روند عملیات آتش نشانان در حال تثبیت در این منطقه است. هر چند در خصوص بخش کوچکی از این آتش سوزی هم چنان نگرانی ها باقی است.

این آتش سوزی های زنجیره ای در سراسر اسپانیا به دلیل موج گرمای شدیدی است که سراسر اروپا را فرا گرفته و در بعضی از نقاط اروپا از جمله فرانسه به بالاترین میزان خود رسیده است.

آژانس هواشناسی اسپانیا اعلام نموده است که دمای هوا در روز شنبه در بخش بزرگی از کشور بالای 36 درجه سانتی گراد بوده و احتمالا در نقاط مرکزی از جمله مادرید و جنوب کشور به 40 درجه سانتی گراد نیز می رسد. در عین حال در قسمت شمال شرقی اسپانیا انتظار می رفت که دمای هوا به 42 درجه سانتی گراد برسد.

بنا بر گزارش فیزدات ارگ، کارشناسان هواشناسی موج گرمای اوایل تابستان که از شمال آفریقا اروپا را درنوردیده مقصر تمام این اتفاقات دانسته اند اما هم چنین اعلام نموده اند که از فردا (یک شنبه) دمای هوا به تدریج کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 107

به "افزایش آتش سوزی های طبیعی با تداوم موج گرما در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آتش سوزی های طبیعی با تداوم موج گرما در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید