گرما در اروپا رکورد زد

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، ماه گذشته، گرم ترین ژوئن ثبت شده در تاریخ اروپا بوده است. این در حالی است که به گفته دانشمندان در آینده امواج گرما به پدیده ای معمول در دنیا تبدیل می شوند.

گرما در اروپا رکورد زد

تحقیقات جدید نشان داده چنین امواج گرمایشی در حال حاضر 100 بار بیشتر یک قرن قبل اتفاق می افتند. این درحالی است که به گفته دانشمندان تغییرات آب وهوایی دلیل این امر است.

پژوهشگران همچنین ادعا می نمایند در صورت ادامه روند گرمایش هوا، این امواج گرما تا اواسط قرن بعدی به یک پدیده نرمال تبدیل خواهند شد. این در حالی است که دو پژوهش جداگانه گرمای فعلی زمین با تاریخچه دمایی آن را مقایسه نموده اند.

ماه گذشته کارشناسانCopernicus Climate Change Service اطلاعات مربوط به دمای سراسر اروپا را آنالیز کردند.

آنها متوجه شدند متوسط دمای اروپا در ژوئن 2019 میلادی، بالاتر از ماه ژوئن در سال های پیشین است. به طور دقیق دمای ژوئن 2019 میلادی 2 درجه بالاتر از سطح نرمال بوده است.

همچنین تا به این نقطه از تابستان 2019 میلادی دمای هوا یک درجه سانتیگراد بالاتر از سوابق دمای ثبت شده این قاره است.

از سوی دیگر تحقیقات World Weather Attributionنیز نشان داده بازه های 3 روزه هوای گرم حداقل 5 تا 10 بار بیشتر از سال 1900 اتفاق می افتند.

به هرحال با توجه به مشاهدات مربوط به دمای هوا در تولوز (محل برگزاری کنفرانس) طی یک دوره 3 روزه، تخمین زدند دما 100 بار افزایش یافته است. همچنین این تحلیل نشان داد چنین امواج گرمایی 4 درجه گرم تر از رویدادهای مشابه در یک قرن قبل هستند.

در حال حاضر رکورد افزایش دما در بعضی نقاط اروپا از جمله فرانسه شکسته شده است. به عنوان مثال دمای فرانسه به رکورد 45.9 درجه سانتیگراد رسید که حدود 1.5 درجه بیشتر از رکورد پیشین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 80

به "گرما در اروپا رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرما در اروپا رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید