تظاهرات انگلیسی های ساکن اسپانیا علیه بریگزیت

گروهی از انگلیسی های ساکن اسپانیا در اعتراض به وضعیت نامشخص خود در آستانه بریگزیت تظاهرات کردند.

تظاهرات انگلیسی های ساکن اسپانیا علیه بریگزیت

به گزارش خبرنگاران، یورو نیوز گزارش داد، حدود 300 هزار انگلیسی، ساکن اسپانیا هستند. داده های سازمان ملل متحد نشان می دهد که یک چهارم انگلیسی های ساکن خارج این کشور، در اسپانیا یا پرتغال زندگی می نمایند.

یکی از تظاهرنمایندگان در مالاگا می گوید: ما احساس می کنیم واقعا اینجا فراموش شده ایم. نحوه پرداخت مستمری بازنشستگان پس از بریگزیت یکی از نگرانی های شرکت نمایندگان در تظاهرات مالاگا بود.

تعدادی از شرکت نمایندگان در این تظاهرات پرچم های اتحادیه اروپا را در دست داشتند. بسیاری از بازنشستگان انگلیسی برای گذراندن دوران بازنشستگی خود به اسپانیا می روند. تخمین زده می گردد که یک سوم انگلیسی های ساکن اسپانیا بیشتر از 65 سال سن دارند.

بسیاری از انگلیسی های ساکن اسپانیا نگران هستند که به دنبال خروج کشورشان از اتحادیه اروپا آنها حق استفاده از نظام خدمات پزشکی اسپانیا را نخواهند داشت.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا وعده داده است که از حقوق انگلیسی های ساکن اسپانیا پس از بریگزیت حمایت خواهد نمود. این در حالی است که قرار است رأی دهندگان اسپانیایی در ماه نوامبر پای صندوق های رأی بروند و ممکن است دولت پدرو سانچز پس از آن دیگر در قدرت نباشد.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس وعده داده است که کشورش باتوافق یا بی توافق روز 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 2 مهر 1398 شناسه مطلب: 254

به "تظاهرات انگلیسی های ساکن اسپانیا علیه بریگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات انگلیسی های ساکن اسپانیا علیه بریگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید