فرانسه: انگلیس دولت زیر دست آمریکا می گردد

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، همزمان با سفر بوریس جانسون، نخست وزیر انگیس به فرانسه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه پیش از دیدار با بوریس جانسون، هشدار داد که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا ممکن است این کشور را به شریک زیر دست آمریکا و دولت تحت سلطه این کشور تبدیل سازد.

فرانسه: انگلیس دولت زیر دست آمریکا می گردد

رئیس جمهور فرانسه که در جمع خبرنگاران حضور داشت، با هشدار نسبت به تبعات منفی برگزیت سخت گفت نتایج برگزیت سخت را نمی توان با عقد توافقات تجاری با دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا جبران کرد.

به گفته ماکرون، انگلیس قربانی اصلی سناریوی برگزیت سخت خواهد بود و لندن در صورت پیگیری این سناریو، در نهایت به دولت پیرو و زیر دست آمریکا تبدیل خواهد می گردد.

ماکرون همچنین گفت که مردم انگلیس به اینکه این کشور به دولت تحت سلطه ترامپ تبدیل گردد، رأی نداده اند.

اظهارات رئیس جمهور فرانسه در شرایطی مطرح شده که دولت ترامپ حمایت خود ار از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا اعلام نموده و حتی انعقاد توافق تجارت آزاد با لندن را به پس از خروج از اتحادیه اروپا موکول نموده است.

پیشتر رسانه های اروپایی گزارش داده بودند که قصد بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از دیدار با رئیس جمهور فرانسه و پس از آن صدراعظم آلمان، اتمام حجت با آنها درباره برگزیت است.

در همین ارتباط نیز روزنامه ساندی تایمز گزارش داده است که انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا بدون دستیابی به یک توافق انتقالی، با کمبود سوخت، دارو و موادغذایی روبرو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 17 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 223

به "فرانسه: انگلیس دولت زیر دست آمریکا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: انگلیس دولت زیر دست آمریکا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید