تولد فرزند رامبد جوان در کانادا چقدر آب می خورد؟

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، روزنامه خراسان - مصطفی قاسمیان: احتمالاً در شبکه های اجتماعی عکس یا خبری از رامبد جوان و نگار جواهریان درباره سفرشان به کانادا خوانده اید. سفری که در ابتدا گفته شد برای اکران فیلم قانون مورفی در تورنتو بوده و در روز های گذشته هم عکس هایی از این اکران منتشر شده، اما به گمان غالب کاربران شبکه های اجتماعی، تنها برای یک مراسم اکران سینمایی نیست. ظاهراً هدف اصلی، تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریان در کاناداست تا بتواند شهروند این کشور باشد. به این کار رامبد جواد نقدها فراوانی وارد شده که در باکس مقابل نوشته ایم، اما جالب است بدانیم این سفر برای رامبد جوان چقدر هزینه داشته است.

تولد فرزند رامبد جوان در کانادا چقدر آب می خورد؟

برای فهمیدن این موضوع، با یکی از مؤسسات مهاجرتی مشهور تماس گرفتیم و درباره هزینه های معمول تولد فرزند در شهر تورنتو (شهر محل سکونت رامبد) پرسیدیم. اولین هزینه، حق مشاوره مؤسسه است که به دلار دریافت می گردد؛ پنج هزار دلار کانادا، چیزی حدود 50 میلیون تومان. هر بلیت اکونومی پرواز تهران - تورنتو و برعکس، بین 12 تا 60 میلیون تومان است که ما میانگین آن را 25 میلیون تومان در نظر گرفتیم. بلیت های بیزنس و فرست کلاس هم هست که طبعاً گران ترند؛ بنابراین چهار بلیت پرواز برای رفت و برگشت دو نفر، به طور میانگین 100 میلیون تومان آب می خورد. طبق اعلام این مؤسسه مهاجرتی، هزینه تولد فرزند در تورنتو بین 12 تا 15 هزار دلار کاناداست که حدود 120 تا 150 میلیون تومان می گردد. ناگفته نماند طبق قوانین کانادا، گردشگرانی که در زمان بارداری به این کشور وارد می شوند، مشمول دریافت خدمات بیمه نمی شوند.

با توجه به زمان ضبط خندوانه و برگزاری نمایشگاه کتاب و همچنین مدت زمان اقامت لازم رامبد و نگار پس از تولد فرزندشان در کانادا، می توان نتیجه گرفت آن ها حداقل سه ماه در تورنتو اقامت دارند. هزینه سه ماه اقامت در یک آپارتمان معمولی مبله در این شهر، به طور میانگین ماهی سه هزار دلار کاناداست که در مجموع 9 هزار دلار یعنی 90 میلیون تومان می گردد. هزینه خوردوخوراک و حمل ونقل یک خانواده دونفره با فرزند در این شهر، ماهی چهار هزار دلار کاناداست؛ با احتساب یک زندگی عادی، نه ولخرج و نه صرفه جویانه؛ بنابراین سه ماه اقامت در این شهر برای رامبد 120 میلیون تومان هزینه دارد.

خلاصه آن که تولد فرزند این سینماگر در کانادا، برای رامبد در مجموع بین 480 تا 510 میلیون تومان هزینه خواهد داشت. البته ذکر این نکته لازم است که هزینه های بیمارستانی بدون بیمه در این شهر بالاست و در صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد، طبعاً به طور چشمگیری هزینه ها بیشتر می گردد.

شبکه های اجتماعی علیه سفر رامبد

سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا، موج واکنش های منفی را در شبکه های اجتماعی به سوی مجری خندوانه روانه نموده است. از عموم واکنش ها این طور برمی آید که تصمیم رامبد برای تولد فرزندش در کشوری غیر از ایران، تصویری را که او از خود به عنوان یک شخصیت دوستدار ایران در ذهن مردم به وجود آورده، مخدوش نموده است. کاربری درباره این موضوع نوشته: طرف از صبح تا شب آواز ایران ایرانش گوش ملت رو کر نموده بود، حالا رفته کانادا بچه اش رو به جهان بیاره!

کاربری با کنایه به تبلیغات جوان برای اپلیکیشن روبیکا نوشت: به احترام مردم خوب ایران، ما رفتیم کانادا تا بچه مون ایران به جهان نیاد و شهروند کانادا بشه. تا روبیکا رو نصب کنید ما برگشتیم. کاربر دیگری نوشته است: آقای رامبد جوان تو که همواره میگی به احترام ایران دست بزنیم، خیلی هم رگ ایرانیت می زنه بیرون، چرا می خوای بچه ات کانادا به جهان بیاد؟! کاربری هم در انتقاد به این موضوع نوشت: جالبه همون آقایی که هرشب با 100 نفر داد می زد مردم عزیز ایران ما شما رو خیلی دوست داریم، حاضر نشده بچه اش همون گذرنامه ای رو داشته باشه که مردم عزیزش دارن.

منبع: برترین ها
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 50

به "تولد فرزند رامبد جوان در کانادا چقدر آب می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد فرزند رامبد جوان در کانادا چقدر آب می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید