در کانادا نویسندگان از کتاب ها محبوب ترند

گزارشی جدید از بوکنت کانادا نشان می دهد بیشتر مردم این کشور به جای موضوع و محتوای کتاب ها بیشتر به نویسندگان آنها علاقه نشان می دهند.

در کانادا نویسندگان از کتاب ها محبوب ترند

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از پابلیشرزویکلی، بوکنت (BNC) سازمانی غیرانتفاعی وابسته به دپارتمان میراث فرهنگی کانادا است که در سال 2002 با هدف تامین نیازهای آموزشی و تکنولوژی برای ناشران این کشور تاسیس شد. این سازمان از زمان تاسیس خود خدمات بسیاری در حمایت از ناشران این کشور انجام داده است.

این سازمان در آخرین گزارش خود می گوید نزدیک به 60درصد از مردم کانادا به جای موضوع کتاب به نویسنده آن علاقه نشان می دهند. اکثر مردم دوست دارند آثاری از مهاجران و اقلیت ها بخوانند تا اینکه نوشته هایی از سفیدپوستان مطالعه نمایند.

طبق آمارهای بوکنت مردم کانادا به نوعی بیشتر از عنوان کتاب ها به نویسنده کتاب ها علاقه نشان می دهند و دوست دارند داستان هایی درباره مذاهب و آدام و رسوم متنوع از کشورهای مختلف دنیا بخوانند.

در مطالعه میدانی سازمان کانادایی در سال 2018 بیشتر خوانندگان کتاب های منتشر شده در این کشور می گویند اگر به کتاب های نوشته شده توسط نویسندگان مهاجر دسترسی داشته باشند آنها را به کتاب های نوشته شده توسط نویسندگان بومی ترجیح می دهند.

در نظرسنجی از خریداران کتاب های داستانی معلوم شد حدود یک سوم از کتاب خوانان اعتقاد دارند دسترسی به کتاب هایی با موضوع اقلیت ها و موضوعات متنوع در کشورشان سخت است و بیشتر ناشران کتاب هایی از نویسندگان سفیدپوست منتشر می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 29

به "در کانادا نویسندگان از کتاب ها محبوب ترند" امتیاز دهید

1 کاربر به "در کانادا نویسندگان از کتاب ها محبوب ترند" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کانادا نویسندگان از کتاب ها محبوب ترند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید