رهبر حزب مخالف دولت در کانادا خواهان استعفای ترودو شد

تهران- خبرنگاران- رهبر حزب مخالف دولت در کانادا از نخست وزیر این کشور خواست به دلیل تحت فشار قرار دادن وزیر پیشین دادگستری برای انجام کاری غیرقانونی استعفا دهد.

رهبر حزب مخالف دولت در کانادا خواهان استعفای ترودو شد

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، اندرو شییر رهبر حزب محافظه کار کانادا چند ماه مانده به انتخابات این کشور از جاستین ترودو نخست وزیر خواست از مقام خود کناره گیری کند.

شییر علت این خواسته خود را اقدام دولت ترودو برای تحت فشار گذاشتن وزیر پیشین دادگستری برای دخالت در پرونده ای قضایی بیان کرد و خواهان تحقیقات پلیس در این زمینه شد.

ویلسون ریبولد وزیر پیشین دادگستری کانادا در نشستی در کمیته قضایی مجلس عوام این کشور ترودو را متهم کرد که وی را تحت فشار قرار داده تا یک شرکت عمرانی را از محاکمه شدن برای فساد مالی نجات دهد.

شرکت گروه اس ان سی لاولین کانادا متهم است که به مقام های لیبی رشوه پرداخت نموده است.

ریبولد گفت مقام های دولت ترودو به صورت مداوم طی دو ماه او را تحت فشار گذاشته بودند که یاری کند شرکت لاولین به جای محاکمه جریمه بپردازد.

وی تنی چند از مقام های دولت ترودو از جمله بیل مورنو وزیر دارایی را نام برد اما اذعان کرد که فشارهای وارده از سوی آنان غیرقانونی نبوده بلکه ناشایست بوده است.

اگرچه ترودو و دولتمردانش این اتهام را رد می نمایند اما نظرسنجی ها حاکی از تاثیر منفی آن بر افکار عمومی علیه حزب لیبرال است.

پیشتر جرالد باتس(Gerald Butts) مشاور ارشد سیاسی نخست وزیر کانادا هفته گذشته در بحبوحه این بحران از مقام خود استعفا کرد.

شبد**9416**9122

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 13

به "رهبر حزب مخالف دولت در کانادا خواهان استعفای ترودو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر حزب مخالف دولت در کانادا خواهان استعفای ترودو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید