روزی که بازیکن بارسلونا، اسپانیا را تحقیر کرد

گری لینه کر توانست چهار بار دروازه اسپانیا را در یک بازی محبت آمیز باز کند و با این کار علاوه بر شکست اسپانیا به تحقیر رئال مادرید هم بپردازد.

روزی که بازیکن بارسلونا، اسپانیا را تحقیر کرد

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی اسپانیا همواره قدرتمند نبود و در گذشته تنها با شمارش تعداد بازیکنان باشگاه هایی همچون بارسلونا و رئال مادرید سنجیده می شد. اعتماد زیادی به این تیم وجود نداشت و تنها موفقیت بعضی از بازیکنان جشن گرفته می شد. با چنین نگرشی دیدن این تعداد شکست در طول سال ها عجیب نبود.

زمانی که اسپانیا و انگلیس در سال 1987 در استادیوم سانتیاگو برنابئو به مصاف هم رفتند احساس عموم مردم این چنین بود. در آن دوران کینتا دل بوئیتره در اوج به سر می برد و یکی از مهره های اصلی تیم ملی محسوب می شد. او بازیکن رئال مادرید بود. در مقابل خط حمله انگلیس را گری لینه کر راهنمایی می کرد. او یک گلزن توانمند بود و در بارسلونا بازی می کرد. بازیکن کاملی نبود اما شم گلزنی گلزنی بالایی داشت. اسپانیا بازی را با گل بوئیتره آغاز کرد اما در میان گل اول تا دومش، لینه کر توانست چهار گل به ثمر برساند. عملکرد فوق العاده مهاجم انگلیسی با پیروزی 4 بر 2 تیمش به خاتمه رسید.

تیتر روزنامه صبح بعد لینه کر، مسلسل بود اما این شکست از جانب آبی اناری ها به سخره گرفته شد. تنها یک بازیکن توانست تیم کینتا دل بوئیتره را نابود کند. در آن بازی چندو، گایگو، گوردیو، میچل، سانچیس و بوتراگنیو هم حضور داشتند. سرمربی اسپانیا میگل مونیوس بود که سال ها به عنوان بازیکن و مربی در رئال مادرید حضور داشت و به همین خاطر یک مادریدی خالص محسوب می شد. این اتفاق در استادیوم برنابئو خانه اجدادی مادریدی ها رخ داد. تماشاگران کمی که به استادیوم رفته بودند مادریدی بودند و تعدادی طرفدار انگلیسی هم حضور داشتند. همه این مسائل باعث شده بود این شکست به رئال مادرید نسبت داده گردد. این شرایط باعث شد لئو بین هاکر، سرمربی هلندی رئال مادرید در اولین نشست خبری پس از تمرینات تیمش از لاروخا دفاع کند. او گفت: من مقصر هستم چون مادریدی های زیادی در تیم حضور داشتند.

تنها تسکین برای مادریدی ها دروازه بان تیم ملی اسپانیا در آن بازی بود. درست بود که کینتا رهبر لاروخا بود اما دروازه بانی که چهار گل دریافت کرد یک بارسایی بود. او زوبی زارتا نام داشت. زمانی که دروازه بان بارسلونا سومین گل را دریافت کرد سوت های اعتراض آمیز نسبت به او آغاز شد. هر بار که از دروازه خارج می شد تماشاگران او را هو می کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 153

به "روزی که بازیکن بارسلونا، اسپانیا را تحقیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزی که بازیکن بارسلونا، اسپانیا را تحقیر کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید