مسابقات جهانی واترلو کانادا در ایران برگزار گشت

انجمن ریاضی دانان جوان، به عنوان نماینده دانشگاه واترلو کانادا، هجدهمین دوره مسابقات بین المللی فرایر،گالوا و هیپاتیا را برای دانش آموزان پایه نهم، دهم و یازدهم برگزار کرد.

مسابقات جهانی واترلو کانادا در ایران برگزار گشت

داوود مولوی دبیر انجمن ریاضی دانان جوان روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمی خبرنگاران درباره این دوره از مسابقات گفت: این مسابقات که روز جمعه 23 فروردین ماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار شد، هجدهمین دوره مسابقات واترلوی کانادا است که به ترتیب آزمون فرایر برای مقطع نهم، گالوا برای مقطع دهم و هیپاتیا برای مقطع یازدهم بود.

مولوی ادامه داد: یکی از تفاوت های این مسابقه با مسابقات دوره قبلی در نوع سوالات بود که دانش آموزان در این مسابقه می بایست به صورت تشریحی به سوالات پاسخ می دادند.

وی اضافه کرد: نتایج این مسابقه طی 2 تا 4 هفته آینده ازسوی دانشگاه واترلوی کانادا تعیین خواهد شد و دانشگاه واترلو کانادا به دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون، گواهی حضور و به دانش آموزان برتر، گواهی برتری و به نفرات اول، مدال اهدا می کند.

دبیر انجمن ریاضی دانان جوان گفت: انجمن ریاضی دانان جوان در کنار فعالیت های خود در برگزاری آزمون ها و مسابقات بین المللی با تلاش و پیگیری فراوان به کشف و پرورش استعدادهای برگزیده می پردازد و با ارایه طیف گسترده ای از خدمات، مسیر رشد و شکوفایی را برای همه علاقمندان به ریاضی در هر سطح و مقطعی که به انجمن بپیوندند فراهم می سازد.

مولوی گفت: انجمن ریاضی دانان جوان، نخستین و فعال ترین نهاد تخصصی در آموزش ریاضی در مقطع دانش آموزی است که فعالیت های خود را از اواخر دهه 70 با همکاری جمعی از برترین های دانشگاه های شهر تهران و برگزیدگان المپیادهای علمی کشور در زمینه آموزش ریاضی آغاز کرد و از جمله فعالیت های این انجمن می توان به برگزاری مسابقات بین المللی ریاضی واترلو کانادا در ایران اشاره کرد که از حدود 18 سال قبل تاکنون در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار می شود.

علاقه مندان به عضویت در انجمن ریاضی دانان جوان و شرکت در مسابقات و کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های انجمن ریاضی دانان جوان به سایت www.student.ir مراجعه کنند و یا با تلفن روابط عمومی انجمن به شماره 43061-021تماس بگیرند.

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 4

به "مسابقات جهانی واترلو کانادا در ایران برگزار گشت" امتیاز دهید

2 کاربر به "مسابقات جهانی واترلو کانادا در ایران برگزار گشت" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات جهانی واترلو کانادا در ایران برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید