نخست وزیر انگلیس نامه برای تأخیر برگزیت را بدون امضا ارسال کرد

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، نخست وزیر انگلیس نامه خود به رئیس شورای اروپا برای درخواست تأخیر در اجرای برگزیت را بدون امضا برای او ارسال نموده است.

نخست وزیر انگلیس نامه برای تأخیر برگزیت را بدون امضا ارسال کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نامه ای را که در آن درخواست تأخیر در اجرای برگزیت مطرح شده بدون امضای خودش برای دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا ارسال نموده است.

رسانه های انگلیس گزارش داده اند جانسون علاوه بر این با سران کشور های عضو اتحادیه اروپا تماس گرفته و به اطلاع آن ها رسانده نامه ای که نمایندگان مجلس انگلیس او را مجبور به ارسال آن نموده اند در واقع نامه مجلس است نه او.

یک مقام ارشد دفتر نخست وزیری انگلیس در تبادل نظر با روزنامه تلگراف می گوید آقای جانسون به سران اروپایی گفته از مجلس انگلیس بخواهند در تصمیم خود برای تأخیر در اجرای برگزیت تجدید نظر نمایند، زیرا بهترین گزینه هم برای انگلیس و هم برای اتحادیه اروپا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ضرب الاجل 31 اکتبر است.

روزنامه گاردین نوشته جانسون سه نامه برای آقای تاسک ارسال نموده است: نامه اول، متنی کپی شده و امضانشده است که در واقع درخواستی است که مجلس از جانسون برای تأخیر در اجرای برگزیت مطرح نموده است؛ نامه دوم، توضیحات نماینده انگلیس در اتحادیه اروپا است و نامه سوم، نامه ای است که دولت انگلیس در آن یک بار دیگر دلایل خود برای مخالفت با تأخیر در اجرای برگزیت تشریح نموده است.

جانسون در نامه امضانشده نوشته که اطمینان دارد می تواند تا تاریخ 31 اکتبر توافق برگزیت که میان دولت او و سران 27 دولت عضو اتحادیه اروپا حاصل شده را به تصویب برساند.

قانون گذاران مجلس انگلیس در جلسه ویژه روز شنبه، به متممی رأی دادند که بوریس جانسون نخست وزیر این کشور را مجبور به تمدید مهلت اجرای برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) می نماید.

جانسون در کوششی فشرده توانسته با مذاکره نمایندگان اتحادیه اروپا جهت اجرای برگزیت به توافق برسد و قصد داشت در جلسه روز شنبه آن را در مجلس تصویب کند. اما پس از تصویب متمم لتوین دولت طبق تهدید قبلی مجلس را ترک کرد و به رأی گذاشتن توافق با بروکسل را کاری بی فایده دانست.

برنامه دلخواه جانسون برای اجرای برگزیت این است که دولت در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) با توافق یا بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند. او در واکنش به تصویب متمم لتوین پیش از ترک مجلس گفته بود: با اتحادیه اروپا در خصوص اعمال تأخیر [در اجرای برگزیت]مذاکره نخواهم کرد و قانون هم نمی تواند مرا مجبور به این کار کند.

پیش از جانسون، ترزا می نخست وزیر پیشین انگلیس سه بار توافق دولتش با اتحادیه اروپا درباره برگزیت را به مجلس انگلیس ارائه کرد، اما قانونگذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. او سوم خرداد سال جاری با اعلام شکست کوشش هایش برای حصول توافق با بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا استعفای خود را اعلام نمود.

با رأی مجلس به تمدید مهلت اجرای برگزیت، گزینه های محدودی پیش روی جانسون قرار داشت. او می توانست بدون توجه به مصوبات مجلس برگزیت را بدون توافق اجرایی کند یا زیر بار رأی قانون گذاران رفته و برای خروج از اتحادیه اروپا تا سال آینده میلادی صبر کند. همچنین جانسون می توانست به امید ایجاد تغییر در ترکیب مجلس انگلیس، انتخابات عمومی زودهنگام برگزار کند یا طبق پیشنهاد حزب رقیب کارگر، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را برای بار دوم به همه پرسی بگذارد.

طی همه پرسی اول برگزیت که سال 1395 برگزار گردید، مردم بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 28 مهر 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 312

به "نخست وزیر انگلیس نامه برای تأخیر برگزیت را بدون امضا ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس نامه برای تأخیر برگزیت را بدون امضا ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید