انتها پرونده اتهام زنی به زن مسیحی؛ آسیه بی بی به کانادا منتقل شد

آسیه بی بی که در پاکستان متهم شده بود به پیامبر گرامی اسلام ص توهین نموده است پس از تبرئه توسط دادگاه و برای تامین جانی پایان به کانادا منتقل شد.

انتها پرونده اتهام زنی به زن مسیحی؛ آسیه بی بی به کانادا منتقل شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، یکی از بزرگترین و جنجالی ترین پرونده های قضایی پاکستان که سال گذشته باعث برگزاری تظاهرات و اعتراض های گسترده شده بود امروز بسته شد.

اکسپرس نیوز نوشت: آسیه بی بی زن مسیحی پاکستانی که از سوی برخی دوستانش متهم شده بود به پیامبرگرامی اسلامص توهین نموده است پس از تبرئه توسط دادگاه عالی پاکستان به صورت مخفیانه به کانادا منتقل شد.

گزارش ها حاکی است این زن مسیحی با رضایت خود و برای تامین امنیت جانی به کانادا رفته است.

دولت های کانادا و فرانسه همزمان با اوج گیری پرونده این زن مسیحی آمادگی خود را برای اعطای پناهندگی به وی اعلام نموده بودند.

به این ترتیب پرونده ای که اعتراضات مردمی نسبت به آن باعث دستگیری بیش از 3 هزار نفر و آتش دریافت ده ها خانه، مدرسه و وسیله نقلیه شده بود برای همیشه بسته شد.

سران حزب لبیک یا رسول اللهص که با دامن زدن به احساسات عمومی از مردم خواسته بودند علیه حکم صادر شده توسط دادگاه عالی پاکستان اعتراض نموده و دست به آشوب بزنند اینک در زندان به سر می برند.

در پاکستان توهین به پیامبر گرامی اسلامص خط قرمزی به حساب می آید که بارها و بارها باعث مجازات عامل این توهین توسط خود مردم و بدون برگزاری دادگاه شده است.

رفتاری که دولت پاکستان با آسیه بی بی داشت تلاشی برای ممانعت از تندروی های عمومی در خصوص چنین پرونده هایی است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 26

به "انتها پرونده اتهام زنی به زن مسیحی؛ آسیه بی بی به کانادا منتقل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها پرونده اتهام زنی به زن مسیحی؛ آسیه بی بی به کانادا منتقل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید