کانادایی ها فیس بوک را به دادگاه می کشند

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، کانادایی ها بر این باورند که فیس بوک با سهل انگاری خود موجب شده تا اطلاعات شخصی کاربران این شبکه اجتماعی برای پیشبرد اغراض و مقاصد سیاسی مورد بهره برداری قرار بگیرد.

کانادایی ها فیس بوک را به دادگاه می کشند

در گزارشی که در این زمینه به طور مشترک توسط دانیل ترین کمیسیونر حریم شخصی کانادا و پژوهشگران دانشگاه بریتیش کلمبیا تهیه شده، به کم کاری ها و بی توجهی های فیس بوک به طور مفصل پرداخته شده است. در گزارش مذکور توصیه شده که به منظور حفاظت از شهروندان کانادا در برابر بی توجهی های فیس بوک لازم است قوانین سختگیرانه تری در این کشور وضع گردد.

فیس بوک در واکنش مدعی شده که نتیجه این تحقیقات را جدی می گیرد و امیدوار است به توافقی با مقامات کانادایی دست یابد. پیش از این رگولاتوری ایرلند هم به علت افشای کلمات عبور صدها میلیون نفر از کاربران فیس بوک تحقیقاتی را در مورد این شرکت شروع نموده بود.

در همین حال پلیس کانادا هم در حال تحقیق در این زمینه است که چگونه فیس بوک به شرکت کمبریج آنالیتیکا اجازه داده تا از اپلیکیشنی برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران و استفاده و تحلیل آنها بهره بگیرد.

شرکت یادشده در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا از این داده ها برای آنالیز احتمال پیروزی ترامپ بهره گرفته بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 9

به "کانادایی ها فیس بوک را به دادگاه می کشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادایی ها فیس بوک را به دادگاه می کشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید