بحران نیرو در یگان های رزمی ارتش انگلیس

روزنامه گاردین در گزارشی فاش کرد، انگلیس با بحران جذب در ارتش روبرو است و یگان های رزمی خط مقدم با 40 درصد قدرت پایین تر فعالیت می نمایند.

بحران نیرو در یگان های رزمی ارتش انگلیس

آمار وزارت دفاع انگلیس که تحت قوانین آزادی اطلاع رسانی منتشر شده است، نشان می دهد شمار سربازان در هنگ های پیاده نظام ارتش انگلیس در پنج سال گذشته سیر نزولی داشته است. نسبت به سال 2015 بیش از 2500 پرسنل در یگان های خط مقدم کمتر شده است و تمامی 16 هنگ عادی با کمبود نیرو روبرو هستند.

این آمارها موجی از نقدها را روانه شرکت کپیتا نموده است. این شرکت با عقد قراردادی در سال 2012 با وزارت دفاع انگلیس مسوول مدیریت جذب نیروهای مسلح شد اما اکنون بابت مدیریت آشفته و بی نظم این اوضاع مورد انتقاد است. آنها همچنین از بن والس، وزیر دفاع انگلیس خواسته اند تا فورا به این بحران رسیدگی کند.

آمارهایی که وزارت دفاع انگلیس هر فصل منتشر می نماید، از کسری 7.6 درصدی پرسنل ارتش در اول ژانویه 2019 حکایت داشت اما این آمارها کسری تعداد نیروها در خط مقدم عمیق تر است. تجزیه و تحلیل گاردین در همین بازه زمانی نشان می دهد، 9 مورد از 16 هنگ پیاده نظام 20 درصد یا بیشتر پایین تر از احتیاجهای نیرویی قرار دارند. چهار هنگ 25 درصد یا بیشتر پایین تر از قدرت مورد احتیاج هستند.

هنگ اسکاتز گاردز که از زمان حکمرانی چارلز اول تقریبا در هر درگیری مهمی جنگیده است، بدترین وضعیت را دارد. آمارها نشان می دهد تا 257 سرباز پایین تر از قدرت هدف 697 نیرویی است که کمبود 37 درصدی نشان می دهد. چنانچه یگان پشتیبان این هنگ در نظر گرفته نشود، کمبود آن به 42 درصد می رسد.

روزنامه انگلیسی گاردین ماه مارس گزارش داد، طبق آمارهایی که اکتبر 2018 منتشر شد تقریبا نیمی از تمامی گردان های پیاده نظام هنگ ها 20 درصد یا بیشتر پرسنل مورد احتیاجشان را از دست دادند. آماری که ژانویه 2019 به دست گاردین رسید وضعیت وخیم تری را نشان می دهد؛ 10 مورد از 16 هنگ به نسبت چهار ماه گذشته تعداد سربازان کمتری دارند.

این آمارها نشان می دهد، بیش از 2580 سرباز کمتر در هنگ های پیاده نظام به نسبت پنج سال پیش وجود دارد. در شروع سال 2015 تعداد 15 هزار و 880 پرسنل در هنگ وظیفه کار می کردند که شش درصد کمتر از 15 هزار و 847 نیروی لازم بود. سال جاری در همان تاریخ 13 هزار و 300 نیرو حضور دارند که 17 درصد کمتر از توان هدف 15 هزار و 940 نیرو است.

نیا کریفیث، وزیر دفاع دولت سایه انگلیس گفته است، بن والاس، وزیر دفاع باید فورا کنترل بحران جذب نیرو را به دست بگیرد. او گفت: بسیاری از جانشین های محافظه کار خوب حرف می زنند اما هیچکدام نتوانسته اند این روند شوک آور را ملغی نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 177

به "بحران نیرو در یگان های رزمی ارتش انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران نیرو در یگان های رزمی ارتش انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید