جایزه 60 هزار دلاری آمازون کانادا به نویسنده ماهی کوچولو تعلق گرفت

ویندسر پِلِت، نویسنده جوان کانادایی با کتاب اولش تحت عنوان ماهی کوچولو پیروز شد جایزه 60 هزار دلاری آمازون کانادا را به دست آورد.

جایزه 60 هزار دلاری آمازون کانادا به نویسنده ماهی کوچولو تعلق گرفت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بِتا، ویندسر پِلِت سال ها با خود فکر می کرد که آیا می تواند کتابی بنویسد که دیگران علاقه ای به خواندنش داشته باشند یا نه اما حالا به ستاره ادبیات کانادا تبدیل شده است.

پِلِت برای نگارش رمان ماهی کوچولو برنده جایزه 60 هزار دلاری آمازونِ کانادا برای بهترین رمان کتاب اولی شد.

پِلِت پس از دریافت جایزه در مصاحبه ای گفت: اصلاً نمی دانستم جهان چه عکس العملی به داستان من نشان می دهند. خیلی خوشحالم که کتابم مور استقبال قرار گرفته است.

چهل و سومین دوره جایزه آمازون کانادا برای نویسندگان کتاب اولی با حمایت مجله وارلسِ کانادا برگزار گردید.

علاوه بر ماهی کوچولو آثاری چون غیرحرفه ای ها نوشته لیز هارمر، در جستجوی تِری نوشته تایلر هِلارد، دندان کرم خورده نوشته تانیا تاگاک، جانی آپلسد نوشته جاشوآ وایتهد، و بازتولید نوشته ایان ویلیامز در فهرست نهایی جایزه آمازون کانادا قرار داشتند.

دورتا لائو، رئیس هیئت داوران این جایزه گفت: انتخاب از بین این شش اثر کار سختی بود. همه این آثار قدرت قصه گویی برای نزدیک کردن جوامع را به خواننده نشان می دهد. علاوه بر این نویسندگان حاضر در فهرست نهایی به ما ثابت کردند که ادبیات به قلب، روح، و ذهن ما اعتلا می بخشد.

پِلت می گوید دریافت این جایزه اقتصادی به او یاری می نماید تا مدتی کار دیگری انجام ندهد و درباره آینده حرفه ای خود تصمیم بگیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 47

به "جایزه 60 هزار دلاری آمازون کانادا به نویسنده ماهی کوچولو تعلق گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 60 هزار دلاری آمازون کانادا به نویسنده ماهی کوچولو تعلق گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید