دستگیری صاحب باغ وحشی در کانادا

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، مقامات کانادایی روز گذشته (سه شنبه) در پی کشف دو قلاده ببر مرده در یک باغ وحش، مالک این باغ وحش را دستگیر نموده و با توقیف 100 حیوان شامل چندین شیر، گورخر، کانگورو و خرس، این باغ وحش را تعطیل کردند.

دستگیری صاحب باغ وحشی در کانادا

به گزارش خبرنگاران، نورمن تراهان، مالک باغ وحش سن-ادوارد در شهر سن-ادوارد-دو-ماسکینونژه واقع در حدود 120 کیلومتری شمال شرق شهر مونترآل اکنون به اتهام خشونت و بی توجهی به حیوانات دستگیر شده است.

در صورتی که تراهان با این اتهامات محکوم گردد، با پنج سال حبس و محرومیت مادام العمر نگهداری از حیوانات روبه رو خواهد شد.

انجمن محلی جلوگیری از خشونت عیله حیوانات (SPCA) که اختیارات پلیس را در استان کبک کانادا دارد و یک تیم از دامپزشکان، مسوولیت فهرست بندی حیوانات این باغ وحش و آنالیز وضعیت سلامت هر یک از آن ها را بر عهده گرفته اند.

با توجه به حجم و پیچیدگی این عملیات که با همکاری انجمن بین المللی شفقت Humane Society که یک سازمان تخصصی برای عملیات های نجات بزرگ حیوانات است، اتمام آن احتمالا چندین هفته به طول خواهد انجامید.

به گفته مقامات این نخستین باری است که مالک یک باغ وحش در کانادا به خشونت علیه حیوانات متهم شده است.

قرار است حیوانات توقیف شده از این باغ وحش به دیگر مراکز مراقبتی و پناهگاه های مخصوص حیوانات در سایر نقاط آمریکای شمالی فرستاده شوند.

انجمن محلی جلوگیری از خشونت عیله حیوانات (SPCA) در بیانیه ای اعلام نموده است که رسیدگی ها به این باغ وحش از ماه اوت سال 2018 میلادی شروع شده است که بازدیدکنندگان این باغ وحش اطلاعاتی درمورد بدرفتاری با حیوانات آن به این انجمن ارسال نموده بودند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، ماموران حفاظت از حیوانات کانادا از آن موقع شروع به ثبت مشکلاتی قابل توجه درمورد سلامت و وضعیت زندگی حیوانات باغ وحش سن-ادوارد نموده و ابتدا دو آلپاکا را در وضعیت های بسیار نامناسب و بقایای چهار حیوان دیگر از جمله دو ببر را در این باغ وحش کشف نموده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 36

به "دستگیری صاحب باغ وحشی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری صاحب باغ وحشی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید