رسانه انگلیسی: شاهزاده چارلز به دنبال تصفیه خاندان سلطنتی است

یک رسانه انگلیسی گزارش داد، ولیعهد دربار سلطنتی این کشور با توجه به بالا دریافت برآورد ها درباره این که احتمالا در عرض 10 سال آینده به سمت پادشاهی این کشور خواهد رسید، به دنبال تصفیه در داخل خاندان سلطنتی به هدف بیرون انداختن تعدادی از اعضای نامطلوب این خاندان بوده و ظاهراً کناره گیری شاهزاده اندرو، پسر دوم و محبوب ملکه انگلیس از وظایف سلطنتی اش نیز در راستای این تلاشهای ولیعهد رخ داده است.

رسانه انگلیسی: شاهزاده چارلز به دنبال تصفیه خاندان سلطنتی است

به گزارش خبرنگاران، یک سری کارشناسان مطلع به امور خاندان سلطنتی انگلیس صحبت از یک سناریوی احتمالی نموده اند که طی آن ملکه الیزابت اقدام به اجرای قانون معین نایب السلطنه نموده تا در پی آن شاهزاده چارلز، ولیعهد این کشور عملا وظایف و نقشهای پادشاه را انجام دهد اما ملکه الیزابت همچنان اسماً در این عنوان باقی بماند.

روزنامه دیلی استار انگلیس به نقل از این کارشناسان نوشت، شاهزاده چارلز به دنبال کوچک ساختن خاندان سلطنتی با بیرون انداختن بعضی از اعضای این خاندان است. آنها اظهار کردند، شاهزاده چارلز از مدتها پیش برنامه ریزی نموده زمانی که رسما به سمت پادشاهی برسد عملکرد خاندان سطلنتی بهبود پیدا نموده و هزینه هایش کمتر شده باشد. در پی مطرح شدن رسوایی اخیر علیه شاهزاده اندرو، پسر دوم و محبوب ملکه الیزابت به دلیل ارتباط او با جفری اپستین، سرمایه گذار نیویورکی محکوم به قاچاق بچه ها و دختران جوان به منظور بردگی جنسی، ظاهرا شاهزاده چارلز زودتر از موعد برنامه هایش برای اصلاح خاندان سلطنتی را شروع نموده است.

شاهزاده اندرو چندی پیش و بعد از یک مصاحبه جنجالی با بی.بی.سی که باعث راه افتادن موجی از انتقادها علیه او به سبب صحبتهایش در این مصاحبه شد، اظهار داشت تحت تاثیر رسوایی دوستی با جفری اپستین، از ایفای وظایف سلطنتی کناره می گیرد.

به نوشته روزنامه دیلی استار، بعد از انتشار این مصاحبه جنجالی، شاهزاده چارلز دیداری با ملکه الیزابت داشته و او را متقاعد ساخته تا شاهزاده اندرو را از دربار سلطنتی اخراج کند. طبق گفته کارشناسان امور سلطنتی، این رسوایی انگیزه شاهزاده چارلز را برای بیرون انداختن عوامل نامطلوب بیشتر ساخته است.

بریتانی بارجر، معاون دبیر انتستیتوی رویال سنترال به دیلی استار گفت: شاهزاده اندرو دیگر از صحنه کنار گذاشته شده و من دیگر نمی توانم تصور کنم که او دوباره عهده دار وظایف سلطنتی گردد و حتی امیدی به اینکه دختران او هم در دربار به کار گرفته شوند نیز وجود ندارد. من فکر می کنم وقتی که همه چیز گفته و انجام شد خاندان سلطنتی تنها در اختیار شاهزاده چارلز و فرزندان و نوه هایش خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 آذر 1398 شناسه مطلب: 347

به "رسانه انگلیسی: شاهزاده چارلز به دنبال تصفیه خاندان سلطنتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه انگلیسی: شاهزاده چارلز به دنبال تصفیه خاندان سلطنتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید