زعفران ایرانی با نام زعفران اسپانیا در جهان صادر می گردد

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، یک فعال صنعت چاپ و بسته بندی گفت: اگر اهمیت بسته بندی برای تولیدکننده آشکار گردد در فروش داخلی و صادرات به افق روشنی دست پیدا خواهد نمود.

زعفران ایرانی با نام زعفران اسپانیا در جهان صادر می گردد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، محمدمهدی صالح پور امروز (دوشنبه) به مناسبت روز ملی صنعت چاپ در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بسته بندی در نگاه نخست نشان دهنده هویت و شخصیت محصول است و در جذب خریدار بسیار تاثیر گذار است، بنابراین با این نگاه اهمیت بسته بندی بیشتر تعیین می گردد.

وی با بیان اینکه اهمیت بسته بندی یا ایجاد پوشش برای محصولات فراوریی از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: برای مثال زعفران فراوری کشور ما، توسط اسپانیا بسته بندی و با نام زعفران اسپانیایی به سراسر دنیا صادر می گردد، همچنین با وجود پتانسیل کشور در فراوری صنایع دستی، به دلیل بسته بندی نامناسب از این ظرفیت استفاده نمی کنیم.

این فعال صنعت بسته بندی در اصفهان با بیان اینکه اگر اهمیت بسته بندی برای فراورینماینده آشکار گردد در فروش داخلی و صادرات به افق روشنی دست پیدا خواهد نمود، گفت: تکنولوژی موجب تحمیل هزینه بر خریدار نمی گردد و قیمت ها به طور کامل با محصولات فراوریی برابری می نمایند و مشتریان قیمت را از طریق خرید زیر قیمت به بازار تحمیل می نمایند.

زهرا اسحاقیان یکی دیگر از فعالان صنعت چاپ اصفهان در مورد منشاء مسائل موجود در صنعت چاپ، اظهار کرد: در ایران در عرصه صنعت چاپ مسائل زیادی وجود دارد و فراوری نمایندگان مسائلی دارند.

وی با بیان اینکه مسائل امروز فراورینمایندگان مربوط به داخل کشور و کمتر تحت تاثیر عوامل خارجی است، شرح داد: رقابت های ناسالم فعالان این عرصه موجب آسیب و عدم پیشرفت این صنعت می گردد.

اسحاقیان با تاکید بر اینکه هر چه در بحث فناوری هزینه گردد، کیفیت بالاتر می رود، گفت: بخشی از تکنولوژی از نظر مواد اولیه هزینه هایی دارد که اجتناب ناپذیر است، اما بعضی فعالان این صنعت که با فناوری روز بسته بندی انجام می دادند به دلیل هزینه زیاد از این کار صرف نظر نموده اند.

وی با بیان اینکه بعضی فعالان صنعت چاپ و بسته بندی در تامین مقوا با ارز 4200 تومان به دلیل احتکار در بازار دچار مشکل شدند، اظهار کرد: به دلیل تحریم ها این صنعت فرصت مالی مناسبی کسب نموده و اکنون یک بازار هدف 300 میلیونی از افغانستان، هند، عراق، آذربایجان برای ایران وجود دارد که می توان از این فرصت استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 13 مهر 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 277

به "زعفران ایرانی با نام زعفران اسپانیا در جهان صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زعفران ایرانی با نام زعفران اسپانیا در جهان صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید