وزیر کشور ایتالیا از انتخابات زودهنگام سخن گفت

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، وزیر کشور ایتالیا با بیان این که دولت ائتلافی این کشور شکست خورده است، از انتخابات زودهنگام سخن گفت.

وزیر کشور ایتالیا از انتخابات زودهنگام سخن گفت

به گزارش خبرنگاران، جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا خطاب به ماتئو سالوینی، وزیر کشور و رهبر حزب لیگ گفت که باید برای ایتالیایی ها شرح دهد که چرا به دنبال سقوط دولت ائتلافی این کشور است.

سالوینی پیش از این گفته بود که ائتلاف حزب وی با جنبش پنج ستاره به رهبری لوئیجی دی مایو، وزیر توسعه مالی شکست خورده و وی خواستار یک انتخابات تازه است.

به گزارش یورو نیوز، تداوم اختلاف در دولت ائتلافی ایتالیا و تنش میان رهبران دو حزب، بحران سیاسی کنونی را برای دولت این کشور رقم زده است. این بحران از اختلاف نظر میان دو حزب بر سر پروژه قطار سریع السیر بین شهرهای تورین در ایتالیا و لیون در فرانسه شروع شد و همچنان ادامه دارد.

کونته در این باره گفت: این مسئولیت وزیر کشور نیست که در مجلس جلسه تشکیل دهد یا برای حل بحران سیاسی دستورالعمل ارائه کند.

وی اضافه کرد: بحرانی که ماتئو سالوینی شروع نموده است، شفاف ترین نوع آن در تاریخ جمهوری ایتالیا است.

کونته که به جنبش پنج ستاره نزدیک است، در بیانیه کوتاهی خاطرنشان کرد که دیگر حملات سالوینی علیه دولت ائتلافی را نمی پذیرد و وی را به شعار دادن برای جلب حمایت متهم کرد.

وی گفت که وزیر کشور باید برای رأی دهندگان ایتالیایی که به دنبال تغییر در وضعیت کشور بودند تعیین کند که چرا در کار دولت ائتلافی اخلال ایجاد نموده و به چه علت به دنبال قطع زودهنگام همکاری با دولت است.

به گزارش دویچه وله، سالوینی تقاضای انتخابات مجلسی زودهنگام نموده و با این عمل دولت راست گرای ایتالیا را تنها 14 ماه پس از کسب قدرت به بحرانی عمیق کشاند.

کونته سالوینی را به بهره برداری از جو سیاسی موجود متهم نموده است. سالوینی پنهان نمی کند که خواستار قدرت بیشتری است و اطمینان دارد که در انتخابات آینده به آن خواهد رسید. او امیدوار است که در دولت آینده از حمایت جنبش پنج ستاره که در دولت ائتلافی راست شراکت دارد، بی احتیاج گردد.

سالوینی از مخالفت جنبش پنج ستاره با لایحه ای که حزب او به مجلس سنا طرح نموده بود، به خشم آمد و خاطرنشان کرد که برای ادامه کار دولت ائتلاف شانسی نمی بیند. او از رئیس دولت خواسته است که در اولین فرصت دو مجلس ایتالیا را برای رأی گیری فرا بخواند.

از آنجا که مجلس تعطیلات تابستانی را می گذراند، هنوز روشن نیست که انتخابات چه زمانی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مرداد 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 159

به "وزیر کشور ایتالیا از انتخابات زودهنگام سخن گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور ایتالیا از انتخابات زودهنگام سخن گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید