وعده تازه کمیسیون اروپا برای حفظ برجام با کوشش های دیپلماتیک

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، یک سخنگوی کمیسیون اروپا روز سه شنبه گفت کوشش های دیپلماتیک زیادی برای حفظ برجام در جریان است.

وعده تازه کمیسیون اروپا برای حفظ برجام با کوشش های دیپلماتیک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که ایران به دلیل فقدان انجام اقدامات عملی از سوی کشورهای اروپایی دومین گام در راستای کاستن از تعهدات خود ذیل برجام را شروع نموده، کمیسیون اروپا امروز سه شنبه گفته کوشش های دیپلماتیک زیادی برای حفظ برجام در جریان است.

ایران به گواه 15 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی به تمامی تعهدات خود در برجام حتی بعد از خروج آمریکا از آن پایبند بوده و در مقابل، از مزایای مالی اندکی برخوردار شده؛ با این حال، یک سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: ما کماکان از ایران می خواهیم توافق را تضعیف نکند.

سخنگوی کمیسیون اروپا در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرد ایران باید تمامی فعالیت هایی را که به گفته او با برجام مغایر هستند، از جمله فراوری اورانیوم با درصد غنای پایین را متوقف نموده و به عقب برگرداند.

همزمان با انتها یافتن مهلت 60روزه ایران به کشورهای اروپایی مقام های جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه اعلام کردند ایران به محدودیت معین شده در برجام درباره تحدید سطح غنی سازی پایبند نخواهد بود.

سطح غنی سازی اورانیوم ایران در توافق هسته ای برجام 3.67 درصد و سقف ذخایر آن 300 کیلوگرم معین شده بود. ایران در گام اول برای پاسخ متقابل به بدعهدی های طرف غربی در برجام سقف ذخیره اورانیوم خود را افزایش داد. با تصمیم امروز برای افزایش سطح غنی سازی، ایران گام دوم را در این راستا برداشته است.

جمهوری اسلامی ایران اعلام نموده کاستن از تعهدات برجامی طبق مفاد مندرج در برجام صورت می گیرد و ناقض آن نیست.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 96

به "وعده تازه کمیسیون اروپا برای حفظ برجام با کوشش های دیپلماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده تازه کمیسیون اروپا برای حفظ برجام با کوشش های دیپلماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید