چین خواهان عدم مداخله کانادا در امور هنگ کنگ شد

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، سفارت چین در اتاوا به کانادا هشدار داد تا در امور هنگ کنگ مداخله نکند. پیش از این کانادا با صدور بیانیه ای مشترک به همراه اتحادیه اروپا از حق تجمع برای شهروندان هنگ کنگی دفاع نموده بود.

چین خواهان عدم مداخله کانادا در امور هنگ کنگ شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، صدها هزار معترض ضد دولتی یکشنبه در یازدهمین هفته متوالی از اعتراضات که گاهی به خشونت کشیده می گردد، راهپیمایی مسالمت آمیزی در این دولت شهر برگزار کردند.

عصر یکشنبه، کریستیا فریلند، وزیر خارجه کانادا و فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتند: آزادی های بنیادین شامل حق تجمع مسالمت آمیز باید همچنان ادامه یابد. بیانیه کانادا - اتحادیه اروپا همچنین درباره تشدید خشونت ابراز نگرانی کرد و از تمامی طرف ها خواست تا به کاهش تنش ها یاری نمایند.

سفارت چین در بیانیه ای گفت، کانادا باید فورا مداخله درامور هنگ کنگ و امور داخلی چین را متوقف کند. در این بیانیه که وب سایت سفارتخانه منتشر کرد، آمده است: در شرایط کنونی، طرف کانادایی باید در اعمال و رفتارش در قبال مساله هنگ کنگ محتاطانه عمل کند.

در بیانیه مشترک کانادا با اتحادیه اروپا تاکید شد: اعتراضات و راهپیمایی های مرتبط در هنگ کنگ وخیم تر شده و به خشونتی بی حد تبدیل شده است. در مواجهه با چنین خشونت ها و تخلفاتی، دولتی که ذره ای حس مسوولیت پذیری داشته باشد به راحتی عقب نمی ایستد.

وزارت خارجه کانادا هنوز اظهارنظر نکرده است. طبق اعلام این وزارتخانه، کانادا حدود 300 هزار شهروند ساکن هنگ کنگ دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 292

به "چین خواهان عدم مداخله کانادا در امور هنگ کنگ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین خواهان عدم مداخله کانادا در امور هنگ کنگ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید