یونیورسیاد 2019 ایتالیا، احمدی: امیدوارم 3 سهمیه المپیک 2020 را بگیریم، در فینال اشتباهاتی داشتم ولی به مبارزه برگشتم

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، سروش احمدی، تکواندوکار طلایی کشورمان در یونیورسیاد 2019 گفت: کسب چهار مدال طلا در شش وزن مسابقات تکواندوی یونیورسیاد سطح بالای تکواندوی ایران را نشان می دهد.

یونیورسیاد 2019 ایتالیا، احمدی: امیدوارم 3 سهمیه المپیک 2020 را بگیریم، در فینال اشتباهاتی داشتم ولی به مبارزه برگشتم

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از ایتالیا، سروش احمدی پس از کسب چهارمین طلای تکواندو در بازی های یونیورسیاد دانشجویان جهان 2019 گفت: یونیورسیاد سطح کیفی بالایی دارد و بعد از المپیک دومین رویداد مهم ورزشی است که بیشترین ورزشکار در آن حضور پیدا می کنند. در رشته تکواندو نیز اختصاص 20 امتیاز کسب سهمیه المپیک به طلایی های یونیورسیاد حاکی از اهمیت این مسابقات است.

تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم ایران اضافه کرد: خوشبختانه تیم تکواندوی ایران عملکرد بسیار خوبی در این رقابت ها داشت و توانست در شش وزن به چهار مدال طلا برسد که این امر نشان دهنده توانمندی بالای تیم ایران است. خدا را شکر با کسب بهترین نتیجه به ایران برمی گردیم و جا دارد از زحمات مربیان تیم ملی تشکر کنم. من هم با کسب این مدال طلا 20 امتیاز دیگر در راه کسب سهمیه المپیک در وزن 68- کیلوگرم گرفتم و یک گام دیگر به المپیک نزدیک تر شدم.

وی درباره رقابت سخت در فینال با حریف ازبک که باعث شد کار به راند طلایی کشیده شود، گفت: همان طور که ما بارها حریفان را آنالیز می کنیم، آنها هم ما را آنالیز می کنند و با آگاهی از نقاط ضعف و قوت مان به میدان می آیند. در مجموع حریفان خوبی داشتم که خدا را شکر توانستم آنها را شکست دهم، اما گاهی کار گره می خورد و سخت تر می شود. در مبارزه نیمه نهایی هم حریفم خیلی خوب بود و بازی را بست و پا به پای هم پیش رفتیم، اما خدا را شکر توانستم با استراتژی خوب مربیان در نهایت پیروز شوم.

احمدی اضافه کرد: حریفم در مبارزه فینال نیز مدال نقره بازی های آسیایی را در کارنامه اش داشت و جزو مدعیان وزن 63- کیلوگرم محسوب می شد. در فینال اشتباهاتی داشتم و متأسفانه غافلگیر شدم، اما توانستم به مبارزه برگردم و پیروز شوم. قول می دهم نقاط ضعفم را برای مسابقات آینده برطرف کنم و با کمترین اشتباه به مصاف حریفانم بروم و بهترین عملکرد را داشته باشم.

دارنده مدال طلای یونیورسیاد دانشحویان جهان درباره برنامه های خود در سال المپیک گفت: یک سال تا المپیک زمان داریم و تمام تکواندوکاران جهان تمرکزشان روی دریافت سهمیه المپیک معطوف شده است. من و دیگر نفرات تیم ملی نیز از این قاعده مستثنی نیستیم و با صلاحدید کادر فنی در رویدادهای مختلف کسب سهمیه شرکت می کنیم. امیدوارم در نهایت بتوانیم سه سهمیه کامل المپیک را بگیریم و هر کس که شایسته تر است بتواند به عنوان کننده ایران در المپیک مبارزه کند. سایر نفرات نیز در کنار رقابت همه دوستان من هستند و همه برای سربلندی نام ایران می جنگیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 117

به "یونیورسیاد 2019 ایتالیا، احمدی: امیدوارم 3 سهمیه المپیک 2020 را بگیریم، در فینال اشتباهاتی داشتم ولی به مبارزه برگشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونیورسیاد 2019 ایتالیا، احمدی: امیدوارم 3 سهمیه المپیک 2020 را بگیریم، در فینال اشتباهاتی داشتم ولی به مبارزه برگشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید