ایتالیا بیش از 400 مهاجر غیر قانونی را نجات داد

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، خبرنگاران: نیروی دریایی ایتالیا طی دو روز گذشته بیش از 400 مهاجر غیر قانونی را در اطراف جزیره سیسیل در جنوب این کشور نجات داده است.

ایتالیا بیش از 400 مهاجر غیر قانونی را نجات داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ نجات بیش از 400 مهاجر غیر قانونی در آب های ساحلی ایتالیا در دو روز گذشته در حالی است که بحران مهاجرت طی سال گذشته منجر به مرگ صدها مهاجر غیر قانونی شده است.بر اساس این گزارش نیروی دریایی ایتالیا با انتشار بیانیه ای تاکید نمود، عصر روز شنبه 236 مرد، زن و کودک را که اکثر آنها آفریقایی بوده و به سوی بندر سیراکوزه ایتالیا در حرکت بوده اند را نجات داده است.

یک قایق دیگر حامل حدود 200 مهاجر خارجی نیز صبح روز یکشنبه در اطراف سواحل جزیره سیسیل شناسایی شده و عملیات امداد و نجات تا عصر روز گذشته ادامه داشته است.ایتالیا راهگذر بزرگی برای ورود تعداد زیادی از مهاجران خارجی به کشورهای اروپایی به شمار می رود که به امید دستیابی به زندگی بهتر به کشورهای اروپایی مهاجرت می نمایند. میزان ورود مهاجران خارجی از شمال آفریقا به ایتالیا طی سال گذشته 3 برابر افزایش داشته است. تشدید بحران داخلی سوریه و ادامه تنش های سیاسی در شاخ آفریقا تاثیر زیادی بر روند فزاینده ورود مهاجران خارجی داشته است.

در ماه اکتبر گذشته 366 مهاجر اریتره ای در نزدیکی جزیره لامپدوسای ایتالیا گرفتار شدند و تعداد زیادی از آنها جان خود را از دست دادند. یک هفته پس از این حادثه بیش از 200 مهاجر که اکثر آنها سوری بودند در حادثه دیگری در اطراف سواحل ایتالیا جان باختند.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 267

به "ایتالیا بیش از 400 مهاجر غیر قانونی را نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا بیش از 400 مهاجر غیر قانونی را نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید