سفیر انگلیس: راه حلی به جز برجام وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کارن پیرس، نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل متحد، ضمن آن که برجام را دستاورد بزرگی برای منع گسترش سلاح های اتمی دانست بر این مسئله تاکید نمود که هیچ راه چاره بهتر و هیچ جایگزین دیگری برای این توافق وجود ندارد.

سفیر انگلیس: راه حلی به جز برجام وجود ندارد

کارن پیرس در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع صلح و امنیت بین المللی در خاورمیانه برگزار گردید، افزود: کشور من احترام زیادی برای مردم ایران قایل است. ما می پذیریم که ایران نقش مشروعی در منطقه و همچون همه ما حق دفاع از خود دارد.

وی ادامه داد: نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که راهی که آن برای پیگیری منافع ملی خود در پیش گرفته است، عاملی برای چندین مشکل منطقه ای شده است که امروز درباره آن صحبت می کنیم.

سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد با اشاره به چارچوب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفت: اولویت انگلیس بر این است که ایران به توانایی های اتمی دست نیابد که امنیت و ثبات منطقه خاورمیانه و فراتر از آن را مورد تهدید قرار دهد.

سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد توضیح داد ما بر تعهد خود برای راه اندازی سازوکار ویژه اقتصادی (اینستکس) پایبندیم و اطمینان خواهیم یافت که تجارت مشروع با ایران می تواند ادامه داشته باشد.

پیرس افزود: ما بر همکاری در پروژه های مشترک در داخل برجام همچون مدرنیزه کردن راکتور اراک ادامه خواهیم داد. همچنین از کوشش های (امانوئل مکرون) رئیس جمهوری فرانسه برای یافتن راهی برای گفت وگو در همکاری نزدیک با سه کشور اروپایی، استقبال می کنیم.

سفیر انگلیس همچنین در ادامه اظهارات خود و همسو با آمریکا ایران را به بی ثباتی در منطقه متهم کرد و با بیان اینکه برجام، گواهینامه ای برای رانندگی آزاد ایران در خاورمیانه نیست، گفت: ایران به حمایت از گروه های نیابتی خود در سراسر منطقه ادامه می دهد، که امنیت را تضعیف و قطعنامه شورای امنیت را نقض می نمایند.

علاوه بر سفیر انگلیس در این نشست، همچنین سفیر آلمان نیز با دفاع از توافق هسته ای برجام، خواهان حفظ آن و تداوم حیات آن شده، اگرچه وزیرخارجه آمریکا نیز به عنوان یکی دیگر از شرکت نمایندگان در نشست اخیر شورای امنیت، ادعاها و اتهامات بی اساس خود را علیه ایران مطرح نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 192

به "سفیر انگلیس: راه حلی به جز برجام وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر انگلیس: راه حلی به جز برجام وجود ندارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید