سنگ اندازی تیم حقوقی انگلیسی در راستا پرداخت بدهی مربوط به تانک های چیفتن به ایران

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، سفیر ایران در لندن گفت: در حالی که مقامات انگلیسی بر ضرورت پرداخت بدهی ایران در قضیه تانک های چیفتن تاکید می نمایند، تیم حقوقی آنها به دنبال تاخیر در پرداخت بدهی و طولانی شدن فرآیند دادگاه است.

سنگ اندازی تیم حقوقی انگلیسی در راستا پرداخت بدهی مربوط به تانک های چیفتن به ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در صفحه توئیترش درباره پرونده تانک های چیفتن نوشت: در حالی که مقامات انگلیسی بر ضرورت پرداخت بدهی ایران ناشی از عدم تحویل تانک های چیفتن تاکید می نمایند، تیم حقوقی آنها تمامی روش های مختلف را به کار می گیرد تا با هدف تاخیر در پرداخت بدهی، فرآیند دادگاه طولانی گردد. امروز هم دادگاه خاطرنشان کرد که جلسه محتوایی بعدی در6 ماه بعد برگزار می گردد.

وی در توئیت دیگری درباره نحوه خبررسانی بی.بی.سی فارسی بیان کرد: جمع بندی و نتیجه گیری بی.بی.سی فارسی از نتیجه فرآیند حقوقی پرونده اشتباه است. نه تنها درخواست تجدیدنظر ایران در مورد رأی دادگاه نسبت به بخش کوچکی از بدهی انگلیس به ایران رد نشده، بلکه قرار است توسط دادگاه تجدیدنظر یا Court of Appeal مورد آنالیز قرار گیرد.

به گزارش فارس، قرارداد خرید تانک های چیفتن به ارزش 387 میلیون پوند در سال 1350 بین وزارت دفاع انگلیس و دولت وقت ایران بسته شد و قرار بود 1300 فروند تانک و خودروهای زرهی به ایران تحویل داده گردد که پس از انقلاب اسلامی در ایران، قرارداد مزبور لغو شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 295

به "سنگ اندازی تیم حقوقی انگلیسی در راستا پرداخت بدهی مربوط به تانک های چیفتن به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ اندازی تیم حقوقی انگلیسی در راستا پرداخت بدهی مربوط به تانک های چیفتن به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید