فرار سرمایه گذاران خارجی از بورس کانادا

فروش اوراق بهادار کانادایی توسط اتباع خارجی رکورد زد.

فرار سرمایه گذاران خارجی از بورس کانادا

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری اینوستمنت اگزکیوتیو، بانک ملی کانادا در گزارشی گفت در آخرین ماه از سال 2018 میلادی، حجم اوراق بهادار عرضه شده برای فروش توسط اتباع خارجی به سطح بی سابقه ای در تاریخ این کشور رسیده است به گونه ای که در این ماه اتباع خارجی 19 میلیارد دلار از سهام در اختیار خود را عرضه نموده اند.

به گفته این بانک، سرمایه گذاران خارجی هم چنین 24.9 میلیارد دلار از اوراق قرضه وزارت خزانه داری کانادا را به فروش رسانده اند که سطح نگران کننده ای محسوب می گردد. به گفته بانک ملی کانادا، سرمایه گذاران کانادایی نیز در اقدامی، سهم اوراق بهادار خارجی در اختیار خود را کاهش داده اند و در ماه دسامبر، اتباع کانادایی 425 میلیون دلار از اوراق بهادار خارجی در اختیار خود را به فروش رسانده اند که بیشترین فروش مربوط به اوراق قرضه وزارت خزانه داری امریکا بوده است.

خالص خروج سرمایه از بازارهای مالی کانادا در ماه دسامبر سال گذشته معادل 18.5 میلیارد دلار برآورد شده است. کانادا در مجموع سال 2018 موفق شد 42 میلیارد دلار سرمایه خارجی به وسیله اوراق بهادار جذب کند که در مقایسه با 132.6 میلیارد دلار سال 2017 حدود 300 درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر سرمایه گذاران کانادایی در سال 2018 مبلغ 58.1 میلیارد دلار در بازارهای سرمایه کشورهای خارجی سرمایه گذاری نموده اند که بسیار کمتر از 84.7 میلیارد دلار ثبت شده در سال 2017 است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 11

به "فرار سرمایه گذاران خارجی از بورس کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار سرمایه گذاران خارجی از بورس کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید