واکنش آمریکا به تصمیم انگلیس درباره ائتلاف نظامی در خلیج فارس

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا به تصمیم انگلیس برای پیوستن به ائتلاف دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز و باب المندب واکنش نشان داد.

واکنش آمریکا به تصمیم انگلیس درباره ائتلاف نظامی در خلیج فارس

پنتاگون با استقبال از تصمیم اخیر انگلیسی ها، اعلام نموده است که امنیت عبور و مرور دریایی چالشی بین المللی بوده و به دنبال همکاری با انگلیس و همپیمانان دیگر برای تضمین جریان آزاد تجارت هستیم.

ساعاتی پیش وزیر دفاع انگلیس از همراهی لندن با واشنگتن در ائتلاف ادعائی آمریکا در تنگه هرمز به بهانه آزادی کشتیرانی اطلاع داد.

بن والاس وزیر دفاع انگلیس در این باره گفت که کشورش با نیروی دریایی آمریکا به منظور تأمین امنیت ادعائی واشنگتن برای کِشتی های تجاری در تنگه هرمز همکاری خواهد نمود.

پیوستن انگلیس به ائتلاف آمریکا در حالی تائید شده که پیش از آن هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در سخنانی گفت که برلین هیچ تمایلی برای پیوستن به ائتلاف آمریکائی در تنگه هرمز ندارد.

وزیر خارجه آلمان در این خصوص گفت: اگرچه لندن ترجیح داد به آمریکا بپیوندد؛ ما این کار را نمی کنیم. ما به دنبال ائتلاف اروپائی هستیم.

آمریکا طی چند هفته گذشته با طرح ادعای مقابله با اقدامات ضدامنیتی در منطقه خلیج فارس مدعی کوشش برای تشکیل ائتلاف دریایی در منطقه شده است، اما در این ارتباط هنوز توفیقی به دست نیاورده و بسیاری از کشورها مخالفت خود را نسبت به عضویت در ائتلاف مورد نظر آمریکا اعلام نموده اند.

علاوه بر آلمان، دولت ژاپن نیز به طور رسمی اعلام نموده است که تصمیمی برای مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 152

به "واکنش آمریکا به تصمیم انگلیس درباره ائتلاف نظامی در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به تصمیم انگلیس درباره ائتلاف نظامی در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید