کمیسیون اروپایی: انگلیس بازنده اصلی برگزیت نامنظم خواهد بود

به گزارش آژانس مسافرتی سفرهای اَدِلیا، رئیس کمیسیون اروپایی با رد هرگونه مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت، انگلیس را بازنده اصلی وقوع برگزیت نامنظم دانست.

کمیسیون اروپایی: انگلیس بازنده اصلی برگزیت نامنظم خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که در آخرین روزهای عهده داری این مسئولیت قرار داشته و چند وقت دیگر و در سرانجام اکتبر این سمت را به اورزولا فون درلاین، جانشین خود می دهد در گفتگویی با روزنامه تیرولر تاگس سایتونگ به مسئله برگزیت پرداخته گفت که یک برگزیت سخت به نفع هیچ کس نبوده و البته بازنده بزرگ چنین سناریویی انگلیس می باشد.

وی همچنین درخواست کرد که باید بر جدایی و شکاف بین غرب و شرق اروپا غلبه گردد.

یونکر همچنین گفت: برگزیت تصمیم مردم انگلیس مبتنی بر یک کمپین بر اساس اطلاعات نادرست بود و اتحادیه اروپا مسئول این مسئله نبود. ما این موضوع را آشکار نموده ایم که برای مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت آماده نیستیم و تنها برای بعضی توضیحات و اصلاحات در چارچوب بیانیه سیاسی که روابط آینده بین انگلیس و اتحادیه اروپا را تنظیم می نماید آمادگی داریم.

وی اضافه کرد: در هر صورت اتحادیه اروپا در حداکثر آمادگی حتی برای یک برگزیت نامنظم واقع شده است.

مسئله برگزیت به کلاف سردرگمی در اتحادیه اروپا تبدیل شده و حل این بحران بسیار به درازا کشیده است.

انتخاب بوریس جانسون به نخست وزیری انگلیس در شرایطی که این کشور در آستانه خروج از اتحادیه اروپا واقع شده است با واکنش های توأم با نگرانی و دلسردی مقامات اروپایی همراه شده است.

در سال 2016 دولت انگلیس طی یک همه پرسی موظف شد طی یک برنامه زمان بندی، سال 2018 از اتحادیه اروپا خارج گردد، اما ترس از عواقب مالی و سیاسی آن موجب شد دولت ترزا می کوشش کند برای اجرای تدریجی برگزیت با اتحادیه اروپا توافق نامه ای را امضا کند. اما این توافق نامه پس از چندبار اصلاح نیز نتوانست در مجلس انگلیس رأی بیاورد و خروج این کشور از اتحادیه اروپا هم چنان در هاله ای از سردرگمی واقع شده است.

ناتوانی ترزا می در رسیدن به توافق با بروکسل موجب شد وی استعفای خود را اعلام کند و حالا هم بوریس جانسون با رأی اکثریت محافظه کاران به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شده است.

جانسون اعلام نموده که در صورت لزوم در همان تاریخ مقرر 31 اکتبر بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می گردد.

یونکر بزرگترین موفقیت دوران ریاست خود بر کمیسیون اروپایی را منسجم نگه داشتن این اتحادیه دانسته گفت: این مسئله کاملاً غلط بود که یونان را از منطقه یورو خارج کنیم.

وی همچنین تأکید کرد: با وجود کوشش های زیاد البته ما نتوانستیم مسئله قبرس را حل کنیم.

یونکر همچنین روینمودهای ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان را عاملی برای جدایی بین غرب و شرق اروپا دانسته گفت: وی هیچ فهم و درکی برای انسجام و همبستگی در اروپا ندارد حتی زمانی که مسئله تقسیم پناهندگان در این اتحادیه مطرح است.

یونکر همچنین تأکید کرد که در هر صورت وی خانه ای را به جانشین خود اورزولا فون درلاین واگذار می نماید که در معرض خطر فروپاشی قرار ندارد، اما اغلب اوقات تنها تعمیر سقف کافی نیست و گاهی اوقات ضروری است که این خانه از اصل و بنیان بازسازی گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: adeliasafar.com شناسه مطلب: 167

به "کمیسیون اروپایی: انگلیس بازنده اصلی برگزیت نامنظم خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون اروپایی: انگلیس بازنده اصلی برگزیت نامنظم خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید